Asp. szt. Krzysztof Wolski przechodzi na emeryturę

W tym tygodniu pożegnaliśmy asp. szt. Krzysztofa Wolskiego, który odszedł na emeryturę. Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach podziękował mu za wieloletnią służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

W dniu 27 lutego br. na zasłużoną emeryturę przeszedł asp. szt. Krzystof Wolski – Starszy Dzielnicowy Komisariatu Policji we Wronkach.

Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach insp. Waldemar Dobrychłop w obecności kadry kierowniczej oraz policjantów i pracowników komendy, podziękował mu za profesjonalizm, jakim przez lata wykazywał się w służbie. Komendant podkreślił również, iż dziękuje za zaangażowanie w pracę na rzecz bezpieczeństwa nie tylko na terenie miasta i gminy Wronki, ale również poza granicami kraju podczas misji pokojowej w Kosowie.

Asp. szt. Krzysztof Wolski wstąpił do służby w Policji w 1999 roku. Praktycznie od początku swojej służby był związany z Komisariatem Policji we Wronkach. Wcześniej służył w Oddziałach Żandarmerii Wojskowej. Ostatecznie wybrał formację Policji. Od 2007 roku pełnił służbę na stanowisku dzielnicowego. Jako policjant wykazywał się ogromnym zaangażowaniem w wypełnianie obowiązków. W jego codziennych działaniach dostrzec można było chęć niesienia pomocy innym. Jego doświadczenie i posiadane umiejętności stawiały go w gronie wyróżniających się policjantów, a jego postawa w służbie może być wzorem do naśladowania dla innych policjantów.

Dotychczas został wyróżniony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. W 2015 roku został odznaczony „Kryształową gwiazdą” za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski. Tego samego roku delegowano go na misję pokojową w Kosowie. W 2016 roku został odznaczony „Krzyżem zasługi za dzielność” za udaremnienie próby samobójczej mężczyzny, którego razem z policjantem z zespołu patrolowo-interwencyjnego wyciągnęli z nurtu rzeki.

Z okazji zakończenia służby w Policji dziękujemy za wieloletnią współpracę, która była dla nas cennym doświadczeniem. Składamy też życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia wszystkich życiowych planów i zamierzeń.

st.asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły