Protest rolników – drogi dojazdowe do Poznania będą zablokowane

Jutro mieszkańcy naszego regionu powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu, związane z kolejnym planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników do Poznania.

Policjanci z poznańskiej jednostki informują, że we wtorek 20 lutego odbędzie się kolejny planowany protest rolników, który będzie miał wpływ na natężenie ruchu drogowego. Działania środowisk rolniczych zaplanowane są w godzinach od 9.00 do 18.00. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia.

Mieszkańcy regionu powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu poznańskiego – głównie na trasach wlotowych i wylotowych z Poznania. Należy stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym.

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 9.00. Całkowicie zblokowane zostaną trasy wlotowe i wylotowe z Poznania usytuowane przy głównych węzłach komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna.

Znaczące utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w następujących lokalizacjach:

  1. Poznań, ul. Głogowska na wysokości ul. Marii Lange (w obydwu kierunkach), Komorniki, droga nr 311 i 196 na wysokości ul. Platynowej (w obydwu kierunkach),
  2. Zakrzewo, węzeł S11 Poznań – Ławica (blokada od strony zbiegu ulicy Gajowej i drogi 307 oraz od strony zbiegu ulicy Szkolnej i drogi 307),
  3. Tarnowo Podgórne, Droga Krajowa nr 92 na wysokości zjazdu S11 (w obydwu kierunkach),
  4. Golęczewo, węzeł Poznań – Północ, Droga Krajowa nr 11 (na wysokości zajazdu „Dziupla”),
  5. Kostrzyn, Droga Krajowa nr 92 na odcinku pomiędzy Skałowem a Kostrzynem Wielkopolskim,
  6. Ograniczeń w ruchu należy spodziewać się także na węźle Kórnik (w kierunku Środy Wielkopolskiej) z uwagi na zgromadzenie na Drodze Krajowej nr 11 na wysokości wsi Koszuty.

Podczas zgromadzeń funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem w rejonach zgromadzeń środowisk rolniczych jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca.

via KWP Poznań