Policja zatrzymała podejrzanych o handel narkotykami

Wronieccy policjanci wyjaśniają sprawę związaną z przestępczością narkotykową. W sprawie zatrzymano trzy osoby – dwie podejrzane o posiadanie narkotyków i jedną podejrzaną o sprzedaż zabronionych substancji.

Praca nad eliminacją przestępstw związanych z narkotykami, to jeden z elementów działań policjantów. W ostatnim czasie funkcjonariusze z Wronek, na podstawie przeprowadzonej wnikliwej analizy zatrzymali trzy osoby podejrzane o nielegalne działania w tym zakresie.

Na podstawie zebranych materiałów, na początku lutego wronieccy kryminalni oraz dzielnicowi zatrzymali dwie kobiety w wieku 41 oraz 26 lat i jednego 29-latka. Jedna z zatrzymanych, to mieszkanka Wronek, natomiast pozostała dwójka, to mieszkańcy powiatu międzychodzkiego.

Podczas zatrzymania, przy kobietach funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie kilkanaście gramów amfetaminy. Zatrzymane usłyszały zarzuty za posiadanie nielegalnych substancji.

Z ustaleń wynika, że ze sprawą związany był również 29-latek, który z kolei jest podejrzany o sprzedaż narkotyków. Mężczyzna usłyszał w sumie 14 zarzutów, które dotyczyły sprzedaży blisko pół kilograma tzw. „kryształu”.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Sprawę wyjaśniają wronieccy kryminalni. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Za posiadanie narkotyków polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia, natomiast za ich sprzedaż do 10 lat.

st. asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły