Podróż z kotem – jak przygotować go do podróży i jak używać transportera?

Kot w podróży nie czuje się za najlepiej. Wynika to z faktu, że jest on zwierzęciem terytorialnym. Dlatego też dobrze mu jest tylko w znanym środowisku. Wszelka zmiana miejsca wiąże się ze stresem u pupila. Jednakże czasem podróż jest konieczna. Dobrze jest wiedzieć, jak przygotować do niej kota! W tym artykule wszystko Ci wytłumaczymy. Zapraszamy do lektury!

Kot w podróży. O co powinieneś zadbać?

Najważniejszą rzeczą jest zaopatrzenie jest w solidny i wytrzymały transporter dla kota. Tej kwestii nie powinieneś lekceważyć. Z uwagi chociażby na ten fakt, że kot bardzo ciężko znosi podróż. Szczególnie ten o osobowości domatora! W transporterze zwierzak będzie czuł się bezpieczniej. Lecz to nie jedyny powodów, dla którego należy kupić ten produkt. Kot, który chodzi sobie w aucie, może stwarzać zagrożenie podczas jazdy!

Jaki transporter dla kota będzie odpowiedni?

Transporter dla kota powinien charakteryzować się wytrzymałym zamknięciem. Najlepiej, żeby był praktyczny i łatwy w czyszczeniu. Transport dla kota musi wyróżniać się również solidną konstrukcją. Przy wyborze modelu, weź pod uwagę wielkość i charakter swojego ulubieńca. W ofercie sklepu Big Cats znajdziesz wysokiej jakości transportery. Sprawdź sam, klikając w link →https://bigcats.pl/transportery-tradycyjne-c-18_22.htmlNasze produkty mają wygodne, łatwe w użyciu i bezpieczne zamknięcia. Posiadają też specjalne uchwyty do montażu pasami bezpieczeństwa.

Jak przygotować kota do podróży?

Przed podróżą koniecznie powinieneś nakarmić kota. Najlepiej 3 godziny przed wyjazdem! W przeciwnym wypadku posiłek może zostać zwrócony przed kota. Warto też do transportera włożyć kocimiętkę, aby miał on przyjemny zapach. Przed podróżą wywietrz auto. Podczas niej zadbaj o to, aby okna były zamknięte. Pamiętaj również o tym, aby robić przerwy po to, by nakarmić i napoić kota. Szczególnie jeśli jazda samochodem będzie trwać długo.

Big Cats. Jakie produkty polecamy?

W Big Cats zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne akcesoria dla kota! Możesz u nas dostać przykładowo wózki transportowe. Sprawdź nasze propozycje, kilkając w link → https://bigcats.pl/wozki-c-18_63.html. Stosowane są one do wygodne i szybkiego transportu zwierząt. Podstawowym elementem wyposażenia, które musisz mieć, jeśli jesteś właścicielem kota jest kuweta dla kota. Obejrzyj naszą ofertę → https://bigcats.pl/kuwety-c-19.html. Proponujemy kuwety odkryte i zakryte z filtrem. Serdecznie zapraszamy do zakupu!