I Piknik „Mamy moc”

„Zostawcie za sobą strach, zobaczcie, że możecie wejść na szczyt”. Takimi słowami witano uczestników i gości I Pikniku Mamy Moc w Ostrorogu w ciepłe, słoneczne popołudnie 16 września. Piknik zorganizowany z inicjatywy pracowników oraz kierownika OPS w Ostrorogu zgromadził osoby z niepełnosprawnością – mieszkające na terenie gminy oraz ich opiekunów.

Była to okazja do spotkania, skorzystania z przygotowanych atrakcji, sprawdzenia się w konkurencjach sportowych i umysłowych.

Na obecnych czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz starych samochodów i motocykli, występy muzyczno – taneczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrorogu, a także członka Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Ostrorogu, a zarazem uczestniczki – Joanny Król, przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Szamotułach, pokaz karate, malowanie twarzy, bańki mydlane, wystawa rysunków Grzegorza Świniarskiego, Brajana Frankowskiego oraz rękodzieło Moniki Szczepańskiej. Były także pokazy strażackie, spotkanie z psami terapeutycznymi, eksperymenty i dmuchańce. Wszyscy zostali ugoszczeni poczęstunkiem w postaci: popcornu, waty cukrowej, słodkości i grochówki.

Wszystkim dopisywał dobry humor i znakomita kondycja. Widać było radość uczestników, ich zaangażowanie i chęć rywalizacji w proponowanych przez terapeutów konkurencjach. Życzliwość oraz troska przemawiały także przez pracowników OPS w Ostrorogu, którzy od tygodni tę imprezę przygotowywali, a teraz dbali o prawidłowy jej przebieg i czuwali nad tym, by każdy czuł się dobrze.

Wydawać by się mogło, że niepełnosprawność izoluje, tymczasem sobotni piknik pokazał, jak bardzo potrzebne i ważne są takie inicjatywy. Wyzwalają one chęć współpracy, bycia razem, uczenia się od siebie wzajemnie. Są okazją do okazywania dobra i dzielenia się dobrem, co jest niezwykle istotne w tak zabieganym świecie.

Gratulacje należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia i organizacji imprezy.

więcej zdjęć na www.ostrorog.pl