Policyjny dron doprowadził do ukarania kierowców

Policja przy pomocy drona prowadziła dziś działania na naszym terenie. Funkcjonariusze za pomocą urządzenia przyglądali się kierowcom, czy jeżdżą zgodnie z przepisami. Podczas patrolu terenu policjanci dokonali 21 kontroli drogowych.

Dziś funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach przeprowadzili działania z wykorzystaniem drona policyjnego. Bezzałogowy statek powietrzny czuwał nad bezpieczeństwem na drogach powiatu szamotulskiego.

Funkcjonariusze za pośrednictwem drona przyglądali się kierowcom, czy stosują się do znaków i sygnałów drogowych, czyni wyprzedzają w miejscach niedozwolonych lub czy korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy. W kamerze policyjnego drona widać było nawet, kto nie korzystał z wymaganych przepisami pasów bezpieczeństwa. Kiedy funkcjonariusze ujawnili wykroczenie w ruchu drogowym, przekazywali informacje do będącego w gotowości patrolu szamotulskiej drogówki, który zatrzymywał kierowców do kontroli drogowej.

Podczas patrolu terenu powiatu szamotulskiego, policjanci dokonali 21 kontroli drogowych w związku z ujawnionymi wykroczeniami. W 10 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. Funkcjonariusze zastosowali 9 środków oddziaływania wychowawczego w postaci pouczeń. W dwóch przypadkach zostanie skierowane wniosek o ukaranie do sądu. To nie pierwszy taki patrol w naszym powiecie, a na pewno nie ostatni. Policyjny dron z pewnością wróci jeszcze nad ulice powiatu szamotulskiego.

mł.asp. Aleksandra Serafin – KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2023-07-17