Dni Wronek 2023 już w ten weekend!

Ostatni weekend czerwca mieszkańcy Wronek i okolic powinni zakreślić czerwonym mazakiem w swoich kalendarzach. Przez 3 dni czeka ich szereg atrakcji na terenie Olszynek. Wystąpią m.in. raperzy: B.R.O i Grubson czy zespoły: Video oraz Happysad. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.  

Rapowy piątek  

Pierwszy dzień tegorocznych Dni Wronek jest ukłonem w stronę fanów hip-hopu.  Imprezę otworzy koncert B.R.O – znanego rapera, który w młodym wieku chciał zostać piłkarzem. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków w środowisku. Jego utwór ,,Jeszcze będzie piękne” był hitem poprzedniego lata, regularnie puszczanym przez najpopularniejsze stacje. Kolejną gwiazdą jest Grubson – obecny na rynku ponad dwie dekady. Zdobywca dwóch platynowych płyt. Jego najbardziej rozpoznawalny, motywujący hit ,,Na szczycie” bił rekordy wyświetleń na YouTube – obecnie 143 mln.  

Festiwalowa sobota 

Kolejny dzień imprezy będzie skierowany m.in. do fanów muzyki współczesnej i rocka alternatywnego. Pierwszą reprezentuje zespół Video, który dał się poznać szerokiej publiczności występami na popularnych festiwalach, m.in. w Opolu. Ich piosenki jak ,,Idę na plażę”, ,,Bella” czy ,,Środa czwartek” regularnie goszczą na domówkach. Utwory drugiego bandu – Happysad są stałymi bywalcami playlist zarówno studentów jak i starszych słuchaczy. Szczególnie słowa ,,Zanim pójdę” są powszechnie znane juwenaliowej widowni.  

Aktywna niedziela  

W ostatnim dniu będą świecić m.in. lokalne talenty. Również dla rodzin z dziećmi przygotowano wiele atrakcji jak zawody wędkarskie dla milusińskich czy specjalne animacje. Przyjezdni będą także mogli zaopatrzyć się w różne skarby na ,,Kiermaszu Różności”.  

Pełny program Dni Wronek 2023