9. Wroniecka Dycha – utrudnienia w ruchu

Już w najbliższą niedzielę blisko 400 biegaczy wystartuje w 9. Wronieckiej Dysze. W związku z biegiem w mieście pojawią się utrudnienia w ruchu.

Trasa Wronieckiej Dychy powraca na „miasto”. Zawodnicy wystartują na bulwarze, a następnie przebiegną ulicami: Garncarską, Rzeczną, Zwycięzców, Klasztorną, Adama Mickiewicza, nawrotka na terenie Amiki, dalej Rzeczną, kładką, Leśną, Rolną, Nadbrzeżną. Meta w miejscu startu, czyli na bulwarze.

Biegacze będą się ścigać na dystansie 10 km i 5 km, natomiast chodziarze 5 km.

Po biegu głównym odbędzie się bieg dla najmłodszych uczestników, którzy będą mogli zapisać się w biurze zawodów od godziny 9.00. Dystans dla dzieci do lat 8 to około 150 m, zaś dla młodzieży w przedziale 9-16 lat około 300 m.

W dniu biegu trasa będzie częściowo zamknięta dla ruchu kołowego do godz. 11:30. Organizatorzy tym samym proszą, aby w tym czasie nie wchodzić na trasę ze względu na bezpieczeństwo.

Wroniecka Dycha to największa impreza sportowa we Wronkach. 9. edycja może pochwalić się rekordową ilością 375 zapisanych uczestników! Dla spóźnionych możliwość zapisania już tylko w dniu wydarzenia w biurze zawodów. Zachęcamy do wyjścia z domu i wspierania biegaczy oraz chodziarzy!