Sposoby na modną zabudowę łazienki

Urządzanie łazienki warto przemyśleć w najdrobniejszych szczegółach, szczególnie jeśli mamy łazienkę o niewielkich rozmiarach. Pamiętajmy, że w łazience nie tylko kąpiemy się i załatwiamy nasze potrzeby fizjologiczne, ale także robimy pranie i przechowujemy kosmetyki lub ręczniki. Dlatego tak ważne jest rozplanowanie każdej strefy w łazience po to, by wszystko się zmieściło i doskonale wyglądało. Poznaj nasze sposoby na modną łazienkę.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak urządzić modną łazienkę
  • jak podzielić łazienkę na funkcjonalne strefy
  • czy warto w łazience zainstalować pralko-suszarkę czy osobną suszarkę kondensacyjną i pralkę
  • jaka pralka bądź pralko-suszarka będzie odpowiednia do naszej łazienki

Zabudowa łazienki wymaga od nas dobrego planu i ustalenia naszych potrzeb. Podział na odpowiednie strefy pod kątem funkcjonalności ma duże znaczenie dla dobrej organizacji tego pomieszczenia. Pamiętajmy, że wyróżniamy strefę kąpielową, strefę do prania, strefę do przechowywania kosmetyków czy ręczników, miejsce do mycia rąk, czyli umywalkę. Jak dobrze zaplanować te wszystkie elementy, by w pomieszczeniu zmieściło się wszystko to, co chcemy, a jednocześnie pomieszczenie wyglądało ładnie? Grunt to dobra organizacja i wybór odpowiednich sprzętów AGD. Nowoczesne pralki to doskonała inwestycja dla naszej łazienki.

Podział łazienki na strefy

Przede wszystkim warto podzielić łazienkę na strefy użytkowania. Pierwszą jest strefa kąpielowa. W tym przypadku należy zdecydować się na wybór wanny z parawanem, kabiny prysznicowej lub wanny wolnostojącej. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Kolejną strefą jest umywalka z szafką. Następna strefa to zestaw podtynkowy z miską ustępową, a także strefa do prania. W tej strefie możemy umieścić pralko-suszarkę, pralkę i suszarkę kondensacyjną bądź suszarkę kondensacyjna z pompą ciepła. Wszystko zależy od tego, ile mamy miejsca w naszej łazience.

Kiedy już ustalimy czego potrzebujemy w naszej łazience, co chcemy mieć w zasięgu naszej ręki, jaki rodzaj kąpieli lubimy brać najczęściej i w jaki sposób chcemy prać i suszyć nasze ubrania, możemy przystąpić do dokładnego pomiaru pomieszczenia i rozplanowanie konkretnych sprzętów oraz elementów wyposażenia wnętrz. W zależności od wielkości pomieszczenia będziemy mogli dobrać odpowiednią wielkość i wymiary sprzętów oraz wyposażenie. W małych łazienkach dobrze jest rozplanować wszystko co do centymetra i stosować takie rozwiązania, które będą pozwalały na zachowywanie maksymalnej funkcjonalności, a jednocześnie ukryją jak najwięcej. Oznacza to, że w małej łazience dobrze jest wykonać zamknięte szafki oraz wykorzystywać maksymalnie wolną przestrzeń pod zabudowę. Dlatego dobrze sprawdzają się zamknięte szafki pod umywalkę, szafki wiszące lub szafki pod zabudowę pralki lub pralkosuszarki. Dzięki temu uzyskamy maksymalną ilość miejsca do przechowywania, a jednocześnie całe pomieszczenie będzie wyglądało elegancko i stylowo.

Miejsce na pranie – co warto wybrać: pralkę, pralko-suszarkę czy inne rozwiązanie?

Kiedy już zdecydujemy się na rozplanowanie wszystkich sprzętów takich jak umywalka, wanna, kabina prysznicowa i miska ustępowa, pora zastanowić się nad aranżacją miejsca do prania. W tym przypadku bardzo ważny jest metraż łazienki. Jeśli nasza łazienka jest niewielka i nie mamy możliwości zmieszczenia w łazience pralki oraz suszarki kondensacyjnej, bądź suszarki kondensacyjnej z pompą ciepła warto wybrać rozwiązanie idealne do niewielkich łazienek, czyli pralko-suszarkę. Obecnie produkowane nowoczesne pralkosuszarki, takie jak pralko-suszarki Electrolux z serii Premium Care to nowoczesne urządzenia piorące oraz suszące, dbające o jakość prania naszych ubrań, a także o doskonałe suszenie naszego prania. Dzięki nowoczesnym metodom nasze ubrania nie będą się niszczyć, a efekt prania oraz suszenia będzie zadowalający nawet najbardziej wymagających konsumentów. Dzięki zastosowaniu w łazience pralko-suszarki zyskamy także dodatkowe miejsce, które zajęłaby suszarka kondensacyjna, na przechowywanie nie tylko kosmetyków, ale także środków czystości czy ręczników.

Pamiętajmy o tym, że dobrze zaplanowana łazienka to taka, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jednocześnie dzięki bogatemu wyborowi produktów możemy wykonać naprawdę efektowną łazienkę, która będzie wyglądała ładnie i modnie w takiej kolorystyce jaka będzie nam odpowiadała, a także w budżecie, na który nas stać.

Parametry prania, pranie ręczne, długość cyklu prania – jak porównać ze sobą nowoczesne pralki?

Nowoczesna pralka to urządzenie o bardzo dużej funkcjonalności. Kilka programów prania to standard. Pranie wstępne, program do prania ręcznego, pranie w niskich temperaturach, szybkie pranie, specjalny program do prania pościeli, pranie w zimnej wodzie to podstawowe funkcje nowoczesnych pralek. Lepsze modele mają dodatkowe funkcje pralki takie jak możliwość dołożenia prania w trakcie prania, skrócony cykl prania lub błyskawiczne pranie (to bardzo przydatna funkcja gdy mamy mało prania, a chcemy je zrobić szybko). Dostosowuje parametry prania do takie jak ilość wody i czas prania do aktualnej zawartości pralki.  Dobrze dobrane programy prania gwarantują nam czyste i skuteczne pranie.

Porównując pralki zwracajmy uwage na jej wymiary, pojemność i wytrzymałość. Najbardziej wytrzymałe pralki są droższe, ale będą służyły nam przez lata. Pamiętajmy też, że mamy do wyboru różne sposoby ładowania pralek. Pralka ładowana od góry przyda się tam, gdzie mamy mało miejsca na otwieranie drzwiczek pralki. Z kolei pojemna pralka przyda nam się, gdy mamy liczną rodzinę i musimy prać dużo i często.

Wybierając sprzęt AGD warto pamiętać, by była to energooszczędna pralka. Niskie zużycie wody i energii jest bardzo ważne w codziennej eksploatacji, podobnie jak pranie w niskiej temperaturze. Wysoką jakość tych parametrów zapewniają pralki Electrolux i suszarki Electrolux, dlatego warto zastanowić się nad ich wyborem.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marka Electrolux