Jak dobrać kolorystykę krzeseł do salonu?

Zwykle najważniejszym elementem wystroju salonu jest stół otoczony krzesłami. To właśnie to miejsce jest centralne, tam zbierają się domownicy i goście. Jak dobrać kolorystykę krzeseł do salonu? Jakie krzesła najlepiej spełnią swoją funkcję?

Jakie krzesła do salonu będą najlepsze?

W salonie dobrze stworzyć przestrzeń do wypoczynku, relaksu, a także miejsce do czytania książek, oglądania filmów i seriali, oraz spotkań z rodziną i znajomymi. Jednym z najważniejszych aspektów, nad którymi warto się zastanowić w trakcie zakupu krzeseł, jest materiał wykonania mebli. Oczywiście krzesła powinny być niezwykle wygodne i zachęcające do siedzenia oraz odpoczynku. Najlepiej, jeśli siedzisko znajduje się do 50 centymetrów od podłogi i jest w miarę szerokie. Z kolei materiał powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb i sposobu spędzania czasu wolnego. Zwykle doskonale sprawdza się welur lub inny miękki materiał. Można postawić również na krzesła z drewna lub plastiku, a następnie dokupić do nich miękkie poduszki. Do salonu najlepsze są jednak po prostu krzesła tapicerowane, z podłokietnikami lub bez nich. W sklepach można znaleźć także modele designerskie, eleganckie, nowatorskie lub po prostu tradycyjne. Wiele zależy od stylu, w którym urządzony jest salon. Czasami projektanci wnętrz stawiają na trendy eklektyczne i łączą ze sobą kilka rodzajów krzeseł przy jednym stole. 

Jaki kolor krzeseł do salonu?

Teraz zastanówmy się nad kolorem krzeseł do salonu. Zwykle najlepiej zdecydować się na meble w barwach dopasowanych do całej przestrzeni lub po prostu w kolorach bardzo uniwersalnych, pasujących do większości wnętrz. Do przykładów takich barw można zakwalifikować biel, szarość, czerń oraz beż. W sklepie Vokato dostępny jest szeroki wybór krzeseł, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. 

Możesz zdecydować się na modele najbardziej uniwersalne i pasujące do wielu różnych przestrzeni takich jak krzesła szare (https://vokato.com/1329-krzesla?kolor=szary), krzesło czarne (https://vokato.com/1329-krzesla?kolor=czarny) oraz białe krzesło (https://vokato.com/1329-krzesla?kolor=bialy). 

Bardzo modnym obecnie trendem są również akcenty kolorystyczne w pomieszczeniach. Można zdecydować się na kolorowe krzesła do salonu lub jadalni, na przykład w barwie czerwieni, butelkowej zieleni, morskiej lub błękitnej. Niektórzy idą nawet o krok dalej i wybierają krzesła fioletowe, różowe lub żółte, które od razu przyciągają spojrzenia gości i domowników. Wybór konkretnej kolorystyki powinien być jednak w jakimś stopniu powiązany z resztą elementów salonu. Nie trzeba oczywiście dopasowywać krzeseł do kanapy, jednak można dobrać ciekawe dodatki i akcesoria w dowolnych barwach. W ten sposób całość będzie wyglądać harmonijnie, a jednocześnie prezentować się naprawdę ciekawie. Dobrze, jeśli kolor tapicerki krzeseł koresponduje w pewnym stopniu z barwą ścian w salonie lub innymi meblami, jednak w nowoczesnych wnętrzach można również postawić na kontrasty.