Ostrzeżenie przed marznącymi opadami

Po okresie silniejszych wiatrów, dzisiejszej nocy mieliśmy przymrozek. Niebawem mogą wystąpić marznące opady, a w dalszej piątku możemy spodziewać się ocieplenia i pojawienia się opadów deszczu.

Warunki na drogach nie są najlepsze, o czym przekonali się niektórzy kierowcy. Poranne opady śniegu przechodzą w opad deszczu ze śniegiem. Niedługo pojawić się może marznący opad deszczu.

Od godziny 5:00 przez masz region z zachodu na wschód przemieszcza się strefa opadów śniegu. Obecnie temperatura powietrza jest już na plusie więc pojawiły się opady mieszane – śniegu z deszczem.
UWAGA! W ciągu najbliżej godzinie, między opadami śniegu z deszczem a deszczu lokalnie mogą wystąpić opady marznące – gołoledź!

ostrzega MeteoDozór

W dalszej części dnia nastąpić ma ocieplenie. Wtedy występować będzie sam deszcz, którego suma opadów w naszym regionie może wynieść do 13l/m².

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2023-02-03