Wybór ubezpieczenia OC – na co zwrócić uwagę?

Nie zawsze najtańsze OC jest równe temu najlepszemu. A jednak każdy musi posiadać to ubezpieczenie, jeśli tylko zakupił na własne imię i nazwisko samochód. Jeśli więc zależy Ci wyłącznie na posiadaniu ochrony, śmiało możesz postawić na to najtańsze OC, które z pewnością uchroni Cię przed mandatem. Na co jednak zwrócić uwagę, jeśli chcesz otrzymać dobrej jakości ubezpieczenie OC, które będzie oferowało wiele więcej?

Ubezpieczenie samochodu OC – kiedy kierować się tylko ceną?

Ubezpieczenia OC są regulowane ustawą z roku 2003, która mówi o ubezpieczeniach obowiązkowych. Wykupienie takiego właśnie ubezpieczenia OC sprawia, że kierujący objęty zostaje specjalną ochroną, bez względu na to, jaką firmę ubezpieczeniową wybierze. Jednak sama ustawa nie ma nic do ceny, jaką oferuje konkretny przedstawiciel. Dlatego też ubezpieczyciele śmiało ustalają ją samodzielnie. Wiadomym jest, że liczą tutaj na odpowiednio wysoki zysk. Jeśli więc jesteś klientem, który poszukuje ubezpieczenia OC, śmiało możesz poszukiwać do skutku. Droższa oferta na pewno będzie mieć gdzieś swoją tańszą odpowiedniczkę.

Jeśli zależy Ci na podstawowej ochronie, o czym znajdziesz specjalne zapisy w ustawie i Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, możesz śmiało kierować się wyłącznie aspektem cenowym. Wiadomym jest, że dla wielu osób im taniej, tym lepiej. A ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. To ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków chroni nie tylko kierowcę, ale również pozwala z niego skorzystać, jeśli uszkodziłeś samochód drugiej osoby. Kalkulator OC na pewno pomoże Ci znaleźć najlepszą cenowo ofertę.

OC a dodatkowe polisy

Interesuje Cię coś więcej, niż tylko podstawowy zakres ubezpieczenia OC? Najchętniej postawiłbyś na OC i AC w jednym? Takie ubezpieczenie na pewno będzie nieco droższe od zwykłego OC. AC, czyli skrót od Autocasco, to ubezpieczenie mające na celu wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia własnego samochodu z własnej winy. Może to być również wypłata od kradzieży oraz od niekorzystnego wpływu żywiołów na samochód.

Kolejnym ciekawym dodatkiem może być ubezpieczenie assistance. Zapewnia ono usługi pomocowe, w tym medyczne, informacyjne czy serwisowe w razie awarii samochodu lub wypadku.

Kolejny dodatek to ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zazwyczaj obejmuje również ochronę zdrowia oraz życia kierowcy. Odszkodowania wypłacane są głównie w sytuacji, kiedy wykażemy jakiś procent uszczerbku na zdrowiu.

Ostatnia opcja to ochrona szyb czy opon. Jak widać, ubezpieczenie OC samochodu może zostać dobrze rozbudowane, a sam zakup ubezpieczenia OC może okazać się cięższym orzechem do zgryzienia, niż myślisz. Jeśli chcesz znaleźć dobre źródło do poszukiwań ubezpieczeń, koniecznie sprawdź stronę internetową https://porownywarki-ubezpieczen.pl/n/ubezpieczenie-oc-samochodu-bez-dowodu-rejestracyjnego.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

Zanim zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia w konkretnym towarzystwie, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka rzeczy. Opinie o ubezpieczalni w internecie są bardzo ważne. Mogą Cię naprowadzić zarówno na bardzo złą ubezpieczalnię, ale również na bardzo dobrą.

Agent ubezpieczeniowy w postaci znajomego? Czemu nie! Śmiało możesz skorzystać z jego dodatkowych umiejętności, dzięki czemu otrzymasz lepszą polisę albo liczne dodatki.

Szybkość działania ubezpieczalni również jest istotna. Warto dobierać tak towarzystwo, aby nie zwlekało z wypłaceniem odszkodowania zbyt długo. Cenne informacje znajdziesz na stronie porownywarki-ubezpieczen.pl.