Uwaga na fałszywe wiadomości! “Prosimy o uregulowanie należności”

Oszuści ponownie atakują. Tym razem podszywają się pod PGE i wysyłają fałszywe SMS-y z informacją o planowanym odłączeniu energii elektrycznej w przypadku nieuregulowania należności.

“PGE: Na dzień X zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności” – tak wygląda treść fałszywej wiadomości SMS, wysyłanej przez oszustów. Dodatkowo podany jest link, pod którym rzekomo można zapłacić za zaległości.

Polska Grupa Energetyczna zapewniła na swoim Twitterze, że SMS-y o takowej treści są oszustwem. PGE nie wysyła wiadomości, w których wzywa do pilnego uregulowania należności poprzez wskazany link.

twitter PGE

Sprzedawca energii zapewnia też, że wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są przez PGE na bieżąco monitorowane, a strony zawierające fałszywy link blokowane.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przed oszustwami.

Moja przygoda z dziennikarstwem rozpoczęła się całkiem niedawno, stale się uczę, rozwijam skrzydła i poszerzam horyzonty. Aktywnie uczestniczę w lokalnych inicjatywach i wydarzeniach, które przynoszą mi dużo radości. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, każde wyzwanie jest wartościową lekcją.

2022-05-06