Dwa kroki Lecha na drodze do mistrzostwa!

2 pełne kroki — już tylko tyle pozostało piłkarzom Lecha Poznań do wykonania, aby po 7 latach przerwy, po raz kolejny zasiąść na ligowym tronie i udać się na mistrzowską fetę. W najbliższej kolejce piłkarze prowadzeni przez Macieja Skorże zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Czy zdaniem zakładów bukmacherskich możliwa jest tutaj niespodzianka?

Warta stanie na drodze Lecha?

Lech w ostatniej kolejce wskoczył na pozycję lidera. Kolejorz zwyciężył bardzo ważne dla układu tabeli starcie z Piastem Gliwice po bramce w 88 minucie. Wiele osób uważa, że była to bramka, która ostatecznie wpłynęła na losy mistrzostwa Polski. Patrząc na proponowane kursy – zakłady bukmacherskie nie spodziewają się wpadki tej drużyny zarówno w starciu z Wartą, jak i w domowej rywalizacji z Zagłębiem Lubin.

Analitycy zakładów bukmacherskich bez wątpienia wzięli pod uwagę fakt, że Warta Poznań zapewniła już sobie utrzymanie, więc podopieczni Dawida Szulczka nie będą musieli „oddawać życia” za punkty w pojedynku z Lechem Poznań. Warta oczywiście powalczy, jednak motywacja z pewnością byłaby większa, gdyby ten mecz miał zdecydować o ich spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Lech Poznań ma do końca sezonu już tylko 2 spotkania do rozegrania. Kolejorz jest aktualnym liderem tabeli z dorobkiem 68 punktów. Za plecami tego zespołu czai się jeszcze Raków Częstochowa, a także Pogoń Szczecin. Realnie patrząc w grze o mistrzostwo Polski, pozostaje już tylko drużyna Macieja Skorży, a także Marka Papszuna. Trudno raczej zakładać, że piłkarze z Poznania nie wywalczą nawet punktu w dwóch pozostałych meczach, żeby Pogoń Szczecin mogła zostać mistrzem kraju.

Informacje na temat lokalnych klubów znajdziesz tutaj.

Czy Raków ma jeszcze szanse na tytuł?

Po tym, co wydarzyło się w ostatniej kolejce, kursy proponowane przez zakłady bukmacherskie na nowego mistrza Polski znacząco się zmieniły. Przed minionym weekendem zdecydowanym faworytem do tego tytułu byli piłkarze Rakowa Częstochowa, jednak po raz kolejny w tym sezonie byliśmy świadkami zmiany biegu wydarzeń. O komentarz dotyczący aktualnej sytuacji poprosiliśmy eksperta z popularnej strony typerskiej.

„Patrząc na terminarz do końca sezonu łatwo zauważyć, że Raków Częstochowa ma o wiele trudniejsze zadanie niż piłkarze Lecha Poznań. Podopieczni Marka Papszuna najpierw zmierzą się w wyjazdowym starciu z Zagłębiem Lubin, które nadal walczy o przetrwanie, a następnie zagrają na swoim boisku z czwartą w tabeli Lechią Gdańsk. Lech Poznań ma na rozkładzie jeszcze derbowe starcie z Wartą, która zapewniła już sobie utrzymanie, a także domowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Biorąc pod uwagę pozostałe mecze do rozegrania, a także aktualną sytuację w tabeli – uważam, że mistrzem Polski zostanie Lech. Nie spodziewam się wpadki Kolejorza zarówno w derbowym w starciu z Wartą, jak również przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin”.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95