Koncert Witolda Roya Zalewskiego i Dariusza Brodowskiego „Białe bzy” we wronieckiej Bibliotece

Biblioteka Publiczna we Wronkach i Wroniecki Ośrodek Kultury zapraszają na spotkanie muzyczne z Witoldem Royem Zalewskim i Dariuszem Brodowskim.

Koncert odbędzie się 8 kwietnia 2022r. w Bibliotece Publicznej przy ulicy Szkolnej 2 o godzinie 19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Darmowe wejściówki dla osób zainteresowanych czekają w bibliotece, a osoby, które nie mogą odebrać ich osobiście proszone są o kontakt mailowy biblioteka@wokwronki.pl.

Koncert jest spotkaniem z życiem dawnej wsi, opowieściami o autorkach i autorach tekstów, przeplatany anegdotami z pracy nad kompozycjami. Piosenki powstały w ramach stypendium MKiDN realizowanego przez Witolda Roya Zalewskiego w 2020 r.

Współczesne interpretacje poezji wiejskich poetek i poetów. Słowa ludowej poezji ubrane są w muzykę czerpiącą z tradycji wiejskiej oraz jazzu. To opowieści o miłości, naturze i upływie czasu. W tekstach ludowych poetek i poetów znajdzie się zarówno ciszę poranka, jak zgiełk cywilizacji. Wybór tekstów został dokonany z blisko tysiąca utworów od XIX w. do współczesności. Autorami słów są m.in: Jan Pocek, Elżbieta Daniszewska, Zofia Sulikowska, Józef Małek, Stanisław Harla.

Witold Roy Zalewski jest śpiewakiem, rekonstruktorem tradycji muzycznych a także dokumentalistą i animatorem kultury, związanym ze środowiskiem odnowy polskiej muzyki tradycyjnej. Śpiewa od dziecka, współtworzył zespoły: Kapela z Orliczka, Daorientacja, Kapela Towarzyska, Projekt Kołysanki, związany jest z Domem Tańca Poznań i Forum Muzyki Tradycyjnej, Fundacją Mały Kolberg.

Dariusz Brodowski jest gitarzystą. Współtworzy spektakle muzyczno-edukacyjne dla dzieci, grywa na weselach i wydarzeniach firmowych. Spełnia się również jako nauczyciel muzyki i realizator dźwięku.

Obecnie pod adresem http://zrzutka.pl/bujwx4 trwa zbiórka na wydanie płyty.

Zapraszamy na koncert, wstęp wolny!