Kąpiel dla suchej skóry: co dodać do wody, aby nadać skórze blasku?

Suchość skóry to problem wielu osób. Bardzo często jest on nawracający i zwiększa się zimą. Mimo podejmowania różnych prób, nie zawsze daje się zwalczyć. Czasem jest to długotrwały proces wymagający użycia wielu metod. Jednak można go pokonać, stosując odpowiednie kosmetyki i regularną pielęgnację ciała. Kąpiele są bardzo dobrą i przyjemną metodą walki z przesuszoną skórą.

Piękna skóra – nawilżające dodatki do kąpieli

Nadanie skórzeblasku, jędrności i delikatnościpodczas kąpieli, można osiągnąć dodając do niej rożne składniki. Pośród najpopularniejszych i można znaleźć:

  • Naturalne olejki eteryczne– wykorzystać je można nie tylko do aromaterapii, ale również do kąpieli. Mają naturalne roślinne pochodzenie, dzięki temu są zdrowe i dobrze odżywiają skórę. Można wybrać z wielu zapachów kwiatowych, owocowych, bardziej słodkich lub orzeźwiających. Kilka kropel dodanych do wody pomoże skórze czerpać z ich właściwości.
  • Sole– sól morska do kąpieli dostępna jest w rożnych wariantach zapachowych lub naturalna. Pomaga zmiękczyć zrogowaciały naskórek, złuszczyć martwe komórki oraz złagodzić podrażnienia. Dzięki temu ciało staje sięujędrnione, gładkie i zrelaksowane.
  • Tabletki i kule musujące– barwią wodę i się pienią, czyniąc kąpiel bardziej zabawną. Mają działanie odżywcze i zmiękczające.
  • Olejki– dostępne są w płynie lub kapsułkach. Ich składnikiwygładzają, zmiękczają i nawilżają skórę. Kapsułkowe olejki mają różne kształty jak na przykład serduszka, kulki, zwierzaczki, które dodają walorów estetycznych kąpieli.

Kąpiel na suchą skórę

Kąpiele są świetnym sposobem nie tylko na relaks po ciężkim dniu lub tygodniu. Doskonale można je wykorzystać w celupielęgnacyjnym i nawilżającym. Dodanie odpowiednich środków do wody sprawi, że skóra stanie sięnawilżona, jędrna i delikatna. Płyn do kąpieli jest pierwszym z elementów, które warto posiadać w swoim zestawie kąpielowym. Powinien się nie tylko pienić, ale również zawierać składnikizapobiegające wysychaniu skóry.

Następnie dodatki, czyli olejki, tabletki musujące i sole. Warto również zaopatrzyć się w peeling. Pomoże on złuszczyć stary i suchy naskórek. Dzięki temu skóra będzie mogła lepiej oddychać, co pomoże w jej regeneracji. Nie powinno się go jednak stosować więcej niż 1-2 razy w tygodniu. Na koniec żel do mycia ciała. Tak samo jak płyn kąpielowy powinien posiadać funkcjęzapobiegającą przesuszaniu, nawilżającą i regeneracyjną.

Kąpiel a jakość kosmetyków

Należy pamiętać o doborze kosmetyków jak najlepszej jakości. Kąpiel będzie najbardziej skuteczna kiedy doda się do niej produkty o naturalnej bazie, zprzeznaczeniem do suchej skóry. Można wybierać pośród różnych emulsji myjących, nawilżających, regenerujących, odżywczych czy leczniczych. Zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Takie kosmetyki dobrze jest kupić w sklepach specjalizujących się w naturalnych kosmetykach lub aptekach takich jakWapteka.pl.

Gdzie kupić dodatki do kąpieli?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo płynów i dodatków kąpielowych. Ile drogerii tyle różnych wariantów. Dlatego kupienie dodatków, które umilą kąpiel jest bardzo proste. Osoby nieposiadające w pobliżu żadnego sklepu z kosmetykami mogą zamówić produkty przez Internet. Dla szczególnie wrażliwej skóry i miłośników naturalnych składników, kosmetyki do kąpieli można znaleźć nahttps://www.wapteka.pl/.

2022-04-20