Policja spotkała się ze strażakami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach spotkali się z kierowcami Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem spotkania było omówienie praw i obowiązków, jakie spoczywają na kierowcach pojazdów uprzywilejowanych.

Spotkanie policjantów z szamotulskiej drogówki z kierowcami OSP odbyło się w dniu 2 lutego 2022 w strażnicy we Wronkach.

Kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi może nieść ze sobą różne zagrożenia, dlatego z inicjatywy Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP we Wronkach, szamotulscy funkcjonariusze przeprowadzili szkolenie doskonalące dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych jednostek OSP z terenu gminy Wronki.

Spotkanie miało na celu podniesienie poziomu wiedzy kierowców i poprawę bezpieczeństwa, zarówno osób biorących udział w akcji, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Omówiono m.in. zakres bezpiecznego prowadzenia pojazdów poruszających się w trybie alarmowym do zdarzeń, a także prawa i obowiązki kierowcy pojazdu uprzywilejowanego.

via KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-02-10