Miał 3 promile i doprowadził do zderzenia z innym autem

Aż 3 promile alkoholu w organizmie miał podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej w Nowej Wsi. Mężczyźnie grozić może do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

W dniu 16 stycznia przed godziną 15. policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z kolizją drogową, do której doszło w Nowej Wsi.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że na skrzyżowaniu, kierujący nissanem quashqai uderzył w bok BMW, którego kierujący oczekiwał na wjazd w drogę z pierwszeństwem przejazdu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników kolizji okazało się, że 52-latek, który kierował nissanem miał aż trzy promile alkoholu w organizmie.

Udaremniono dalszą jazdę mężczyzny i policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz w sprawie toczyć się będą dwa postępowania – jedno w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a drugie w sprawie spowodowania kolizji drogowej.

Mężczyźnie grozić może do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach.

asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-01-17