Moja Zguba, czyli jak się odnaleźć w sylwestra

Sylwester i Nowy Rok to czas, gdy najczęściej dostajemy informacje o zagubionych zwierzętach lub przedmiotach. Przypominamy, co najlepiej zrobić, gdy znajdziesz lub zgubisz zwierzaka czy jakąś rzecz.

Przede wszystkim warto skorzystać zgrupy Moja Zguba, którą znajdziecie na FacebookuTUTAJ.Pamiętajcie, że bardzo ważnym jest wstawienie zdjęcia zguby oraz informacji o tym, gdzie była widziana po raz ostatni lub gdzie została znaleziona.

Cały czas czynne będą dla Was numery telefonów do naszej redakcji oraz Fundacji Animaniacy.

Redakcja 733 668 808 – tylko SMS

Fundacja Animaniacy 531 415 553

Właścicielom zwierząt przypominamy o przypięciu adresówki z nr telefonu właściciela, a także o wychodzeniu z psami wyłącznie na smyczy.

Co zrobić, gdy znajdziesz przestraszonego psa?

  • nie krzycz i nie głaskaj
  • jeśli pies sam nie podejdzie, zostaw i nie narzucaj się
  • nie wykonuj gwałtownych gestów
  • nie patrzy psu w oczy
  • w miarę możliwości zabezpiecz go na klatce schodowej lub na ogrodzonym terenie

Jeśli pies nie chce podejść lub boicie się, że zrobi Wam krzywdę, skontaktujcie się z nami lub Fundacją Animaniacy – pomożemy. Pamiętajcie o zrobieniu zdjęcia – dużo łatwiej będzie znaleźć właściciela.

W miarę możliwości znalezione zwierzaki zostaną zabezpieczone w kojcach straży miejskiej lub w domach tymczasowych Fundacji.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2021-12-31