Nowe obostrzenia. Minister Zdrowia podaje szczegóły

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji o wprowadzeniu nowych obostrzeń, które będą obowiązywały od 1 grudnia.

Zmieniony będzie limit osób na zgromadzeniach i uroczystościach, na których obecnie mogło być 150 osób – nowy limit to 100 osób. Jak wskazał minister, chodzi m.in. o wesela, komunie i dyskoteki.

We wszystkich obiektach, w których limit wynosił 75% zapełnienia (nie licząc osób zaszczepionych), zostanie zmniejszony do 50 proc. Dotyczy to gastronomi, hoteli, kultury- czyli kin, teatrów, opery, filharmonii, domów i ośrodków kultury, koncertów, widowisk cyrkowych, kościołów i obiektów sportowych, takich jak baseny czy aquaparki.

Obostrzenia odnośnie limitu osób będzie dotyczyło również wydarzeń sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi. Obecnie limit wynosi 500 osób, a zmieniony zostanie o połowę do 250 osób.

Zmiany obejmą również  siłownie, kluby, centra fitness oraz muzea. Obłożenie z 1 osoby na 10 m2, podniesione zostanie na 15 m2.

Niedzielski dodał, że jeżeli sytuacja ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, to oczywiście decyzje mogą być podejmowane z dnia na dzień. Wstępnie te regulacje będą obowiązywały od 1 grudnia do 17 grudnia włącznie.