Szamotuły ugoszczą czołowe siatkarki z Europy – Amica Cup 2021

W dniach 10-12 września 2021 roku po raz szesnasty odbędzie się Amica Cup, turniej żeńskiej piłki siatkowej. W hali „Wacław” w Szamotułach spotkają się zawodniczki czterech czołowych drużyn polskiej i niemieckiej ekstraklasy kobiet. Grupa Amica po raz kolejny została sponsorem tytularnym wydarzenia.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do Szamotuł wraca prestiżowy turniej żeńskiej siatkówki Amica Cup. O tegoroczne trofeum powalczą siatkarki czterech uznanych klubów: Grupa Azoty Chemik Police, DevelopRes Rzeszów, SC Potsdam i Dresdner SC.

Wystąpią cztery drużyny, które przygotowują się do startu w europejskich pucharach. W każdej z nich pojawią się zawodniczki, które kilka dni temu grały w Mistrzostwach Europy. Zmagania śledzić będzie trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki, gdyż od tego sezonu ma prowadzić Chemika Police, a także były selekcjoner Stéphane Antiga, który obecnie szkoli drużynę DevelopRes Rzeszów. Myślę też, że na taki turniej warto przyjechać czy przyjść ze względu na to, że po okresie pandemii wszyscy jesteśmy głodni imprez ze sportem na najwyższym poziomie, a taki właśnie jest turniej Amica Cup w Szamotułach – mówi organizator imprezy, Ryszard Frąckowiak.

Organizatorzy zachęcają fanów siatkówki do obejrzenia turnieju na żywo. Wstęp na wszystkie mecze to symboliczny koszt 10 zł, a dzieci i młodzież do lat 16 wchodzą bezpłatnie. Środki uzyskane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane Stowarzyszeniu Społecznemu na rzecz Dzieci  i Młodzieży Specjalnej Troski. Transmisja z meczów dostępna będzie także na kanale Youtube Wielkopolskiej Siatkówki.

Czekają nas trzy dni dobrych, sportowych emocji, bo na boisku spotkają się utalentowane zawodniczki, które ze swoimi klubami osiągają duże sukcesy ligowe i pucharowe. Dla nas to wyjątkowe wydarzenie także dlatego, że wpisuje się w wartości bliskie Grupie Amica. Z jednej strony promujemy sport i zdrową rywalizację, z drugiej pokazujemy silne kobiety i ich sukcesy. Taki sposób myślenia o marce jest nam bliski także na innych rynkach, dlatego w tym roku popisaliśmy umowy sponsorskie dla naszej marki Fagor z dwoma topowymi klubami żeńskiej piłki nożnej: Atletico Madryt i Olympique Lyon – podkreśla Maciej Krzysztoszek, menedżer komunikacji zewnętrznej w Grupie Amica.

W piątek, 10 września, od godz. 16:00 zostaną rozegrane dwa mecze: Dresdner SC – S.C. Potsdam, a następnie Grupa Azoty Chemik Police – DevelopRes Rzeszów. Tego dnia odbędzie się także oficjalna uroczystość otwarcia turnieju. W sobotę i niedzielę odbędą się po dwa kolejne spotkania. W sumie w całym turnieju zostanie rozegranych sześć meczów.

Grupa Azoty Chemik Police to aktualnie mistrzynie Pucharu Polski, a siatkarki DevelopRes Rzeszów są po ostatnim sezonie liderkami polskiej Ligi Siatkówki. Sukcesami mogą się pochwalić się także drużyny z Niemiec: zawodniczki Dresdner SC są liderkami niemieckiej Bundesligi, a SC Potsdam od lat utrzymuje się w jej czołówce. Ostatni turniej Amica Cup w 2019 roku wygrała drużyna z Drezna, plasując się przed Chemikiem Police.