Ostrzeżenie przed silnym wiatrem oraz mrozem

MeteoDozór ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru, który znacznie obniży odczuwalną temperaturę w trakcie panujących obecnie mrozów.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 26 km/h do 35 km/h, w porywach do 55 km/h, w centralnej części województwa do 65km/h. Wiatr z kierunku północno-wschodnim. Porywisty wiatr będzie znacznie zaniżał temperaturę odczuwalną powietrza, nawet o 9°C! Taka sytuacja będzie potęgować odczucie chodu i powodować znaczy dyskomfort termiczny.

UWAGI: W naszym regionie (PSZ, PMI, PCT) w poniedziałek od rana aż przez cały dzień mogą wystąpić intensywne opady śniegu. Opady śniegu wraz z silnym wiatrem mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne, które wpłyną na utrudnienia w ruchu drogowym.

Prawdopodobieństwo: 90%

Silny wiatr może powodować wiatrołomy, uszkodzenia linii energetycznych,straty materialne, zagrożenia, opóźnienia w transporcie komunikacyjnym (PKP).

Przypominamy również, że prognozuje się spadek temperatury minimalnej, która w nocy i nad ranem będzie wynosić od -11°C do -6°C, lokalnie do -14°C.Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -2°C.

via MeteoDozór