Jacek Rutkowski z nagrodą „Diamenty OPZZ”

Rok 2020 kończy się dużym sukcesem dla Grupy Amica – Prezes Jacek Rutkowski został uhonorowany nagrodą „Diamenty OPZZ” w kategorii Najlepszy Pracodawca. Nagroda przyznawana jest związkowcom, organizacjom związkowym oraz pracodawcom, którzy szanują dialog społeczny.

Konkurs „Diamenty OPZZ”  ma na celu promowanie najlepszych, najbardziej dynamicznych osobowości oraz organizacji zaangażowanych w pracę związkową. Ważną ideą jest również wyróżnienie tych pracodawców, którzy dbają o przestrzeganie praw pracowniczych, bezpieczne warunki pracy i płacy  oraz szanują dialog społeczny. Kandydatura Prezesa Jacka Rutkowskiego została zgłoszona do konkursu w sierpniu tego roku przez Związek Zawodowy Pracowników Amica S.A.

Decyzja o zgłoszeniu tej kandydatury zapadła w szczególnym czasie, kiedy dotknęła nas pandemia koronawirusa i okazało się, że zaangażowanie pracodawcy w dialog społeczny oraz zapewnienie bezpiecznych warunków pracy jest na najwyższym poziomie, a pracownicy mogą liczyć jego  wsparcie na każdej płaszczyźnie. Priorytetem było zachowanie wszystkich miejsc pracy, zapewnienie bezpieczeństwa, uniknięcie ewentualnej niewypłacalności oraz zapewnienie w dalszej perspektywie płynności, stabilności finansowej pozwalającej na dalsze funkcjonowanie firmy. Prezes Grupy Amica Jacek Rutkowski stanął na wysokości zadania, dlatego w geście uznania postanowiliśmy wysłać zgłoszenie do konkursu „Diamenty OPZZ”. Bardzo cieszymy się z przyznanej nagrody – mówi Marian Mielcarek, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Amica S.A.

Pandemia koronawirusa okazała się ogromnym sprawdzianem dla przedsiębiorstw, pracodawców i pracowników. Grupa Amica podjęła wszelkie możliwe działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników i funkcjonowania firmy.

– Jesteśmy na finiszu 2020  roku, który okazał się jednym z najtrudniejszych okresów w historii naszej firmy. Kryzys wywołany przez pandemię  Covid-19 spowodował ogromne zdrowotne zagrożenie dla wszystkich naszych pracowników, zagroził także istnieniu naszej firmy. Wysoka odpowiedzialność i rozwaga załogi oraz spójne współdziałanie z kierownictwem spowodowały, że kończymy ten rok sukcesem. Na pewno ograniczyliśmy złowrogi wpływ wirusa. Także Amica pomimo przeciwności umocniła swoją pozycję na rynkach międzynarodowych i osiągnie w tym roku nieoczekiwanie dobre wyniki finansowe. Cieszę się, że w tym trudnym i szalenie wymagającym czasie nasze wspólne działania zostały docenione przez naszych pracowników. Nagroda „Diamenty OPZZ” to dla mnie ogromne wyróżnienie, będące dowodem ich zaufania i uznania – powiedział Jacek Rutkowski, Prezes Grupy Amica.

Pomimo trudnej sytuacji Grupa Amica zaangażowała się w działania CSR związane z walką z pandemią. Do placówek medycznych, DPS-ów, jednostek OSP w całej Polsce trafiły zarówno niezbędne sprzęty AGD, jak i darowizny pieniężne. Ufundowano także aparaty wspomagające oddychanie oraz maseczki, i stroje ochronne dla medyków. Finansowana przez Grupę Amica Fundacja Amicis przekazała tablety dla szkół, które umożliwiają uczniom zdalną naukę.

Jacek Rutkowski Prezes Amica S.A foto Wojciech Robakowski Poznań 10.12.2020