Jacek Rutkowski z nagrodą „Diamenty OPZZ”

Rok 2020 kończy się dużym sukcesem dla Grupy Amica – Prezes Jacek Rutkowski został uhonorowany nagrodą „Diamenty OPZZ” w kategorii Najlepszy Pracodawca. Nagroda przyznawana jest związkowcom, organizacjom związkowym oraz pracodawcom, którzy szanują dialog społeczny.

Konkurs „Diamenty OPZZ” ma na celu promowanie najlepszych, najbardziej dynamicznych osobowości oraz organizacji zaangażowanych w pracę związkową. Ważną ideą jest również wyróżnienie tych pracodawców, którzy dbają o przestrzeganie praw pracowniczych, bezpieczne warunki pracy i płacy oraz szanują dialog społeczny. Kandydatura Prezesa Jacka Rutkowskiego została zgłoszona do konkursu w sierpniu tego roku przez Związek Zawodowy Pracowników Amica S.A.

Decyzja o zgłoszeniu tej kandydatury zapadła w szczególnym czasie, kiedy dotknęła nas pandemia koronawirusa i okazało się, że zaangażowanie pracodawcy w dialog społeczny oraz zapewnienie bezpiecznych warunków pracy jest na najwyższym poziomie, a pracownicy mogą liczyć jego wsparcie na każdej płaszczyźnie. Priorytetem było zachowanie wszystkich miejsc pracy, zapewnienie bezpieczeństwa, uniknięcie ewentualnej niewypłacalności oraz zapewnienie w dalszej perspektywie płynności, stabilności finansowej pozwalającej na dalsze funkcjonowanie firmy. Prezes Grupy Amica Jacek Rutkowski stanął na wysokości zadania, dlatego w geście uznania postanowiliśmy wysłać zgłoszenie do konkursu „Diamenty OPZZ”. Bardzo cieszymy się z przyznanej nagrody – mówi Marian Mielcarek, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Amica S.A.

Pandemia koronawirusa okazała się ogromnym sprawdzianem dla przedsiębiorstw, pracodawców i pracowników. Grupa Amica podjęła wszelkie możliwe działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników i funkcjonowania firmy.

– Jesteśmy na finiszu 2020 roku, który okazał się jednym z najtrudniejszych okresów w historii naszej firmy. Kryzys wywołany przez pandemię Covid-19 spowodował ogromne zdrowotne zagrożenie dla wszystkich naszych pracowników, zagroził także istnieniu naszej firmy. Wysoka odpowiedzialność i rozwaga załogi oraz spójne współdziałanie z kierownictwem spowodowały, że kończymy ten rok sukcesem. Na pewno ograniczyliśmy złowrogi wpływ wirusa. Także Amica pomimo przeciwności umocniła swoją pozycję na rynkach międzynarodowych i osiągnie w tym roku nieoczekiwanie dobre wyniki finansowe. Cieszę się, że w tym trudnym i szalenie wymagającym czasie nasze wspólne działania zostały docenione przez naszych pracowników. Nagroda „Diamenty OPZZ” to dla mnie ogromne wyróżnienie, będące dowodem ich zaufania i uznania – powiedział Jacek Rutkowski, Prezes Grupy Amica.

Pomimo trudnej sytuacji Grupa Amica zaangażowała się w działania CSR związane z walką z pandemią. Do placówek medycznych, DPS-ów, jednostek OSP w całej Polsce trafiły zarówno niezbędne sprzęty AGD, jak i darowizny pieniężne. Ufundowano także aparaty wspomagające oddychanie oraz maseczki, i stroje ochronne dla medyków. Finansowana przez Grupę Amica Fundacja Amicis przekazała tablety dla szkół, które umożliwiają uczniom zdalną naukę.

Jacek Rutkowski Prezes Amica S.A foto Wojciech Robakowski Poznań 10.12.2020

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2020-12-17