E-rekolekcje i pomoc dla szpitala

W Szkole na Leśnej wkrótce rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie. W dniach 30.11.-02.12. odbędą się e-rekolekcje adwentowe połączone z pomocą charytatywną dla szpitala w Szamotułach.

Rekolekcje poprowadzi fundacja Young Life Poznań oraz ks. Szymon Jakób (wikariusz parafii św. Katarzyny we Wronkach). Dwa pierwsze dni rekolekcji odbędą się w formie warsztatowej za pomocą platformy Zoom. Uczestnicy wezmą udział w dyskusji w grupach, konferencjach oraz zabawach i integracji.

Trzeciego dnia odbędzie się transmisja Mszy Świętej na zakończenie rekolekcji z wronieckiej Fary.

Choć rekolekcje przygotowano z myślą o uczniach szkoły, to każdy z nas może włączyć się w zbiórkę charytatywną, będącą częścią rekolekcji. Zbierane będą woda i środki czystości dla Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Potrzebne rzeczy można składać w internacie szkolnym do 04.12 z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2020-11-25