Wszystkich Świętych w naszej gminie

Ostatni dekret, wydany przez arcybiskupa Gądeckiego, mówi o duszpasterstwie w czasie pandemii. To w nim pojawiła się sugestia, by w uroczystość Wszystkich Świętych zrezygnować z mszy zbiorowej na cmentarzu.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym należy zachęcać wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę” Uroczystości.

Duszpasterzy proszę, by rozważyli możliwość zrezygnowania z gromadzącej tłumy Mszy św. na cmentarzu w dniu 1 listopada, a zamiast tego zaprosili wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych w ciągu dnia w świątyniach. Zamiast jednej tradycyjnej procesji można zaproponować nabożeństwa za zmarłych w kolejnych dniach listopada.

czytamy w dekrecie arcybiskupa

W naszej gminie duszpasterze odpowiedzieli na apel abpa Gądeckiego i wszyscy zrezygnowali z mszy św. na cmentarzu 1 listopada.

Parafia pw. św. Katarzyny we Wronkach

msze św. w kościele – 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 15:30, 18:30

Parafia pw. św. Urszuli we Wronkach

msze św. w kościele – 8:00, 9:30, 11:00 – po mszach nabożeństwo żałobne

Klasztor oo. franciszkanów we Wronkach

msze św. w kościele – 7:30, 9:30, 11:30, 16:30

Parafia pw. Chrystusa Króla w Chojnie

msze św. w kościele – 8:00, 9:45, 11:00, 14:00, 18:00

Parafia pw. św. Krzyża w Biezdrowie
msza św. w kościele w Wartosławiu – 9:00
msze św. w kościele w Biezdrowie – 11:00, 13:00 (bez procesji)

W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.

Jednocześnie informujemy, że wg nowych obostrzeń w kościołach może przebywać ograniczona ilość wiernych: parafia pw. św. Katarzyny – 71 osób, parafia pw. św. Urszuli – 96 osób.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2020-10-24