Kolizje i nietrzeźwi kierujący – weekend majowy na drogach

Za nami pierwszy majowy weekend. W tym czasie, na drogach naszego powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. Nie obyło się jednak bez kolizji oraz nietrzeźwych kierujących.

Od 1 do 3 maja br. na drogach naszego powiatu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Policjanci interweniowali jednak w związku z kolizjami. Doszło do czterech takich zdarzeń. Drogowe „stłuczki” zaistniały w Pniewach, w Bininie, w Radzynach oraz we Wronkach. W jednym przypadku kierujący samochodem uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę, w jednym przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego na przyczepce ładunku, natomiast w dwóch przypadkach do zdarzeń doszło w wyniku niezachowania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.


Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich został zatrzymany w dniu 1 maja br. około godziny 20.20 w Koszanowie. Podczas kontroli drogowej okazało się, iż 23-letni mieszkaniec gminy Pniewy, który kierował skodą nie powinien znaleźć się za kierownicą pojazdu. Mężczyzna miał 0.62 mg/l alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.

Podobnie zakończyła się sprawa 21-letniego mieszkańca gminy Kaźmierz. Co więcej, mężczyzna jest podejrzewany nie tylko o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, ale i o kierowanie nim pomimo sądowego zakazu. Sprawa ta rozpoczęła się od zgłoszenia, iż trzy osoby hałasują pod budynkiem mieszkalnym w Sękowie. W trakcie przyjazdu na miejsce policyjnego patrolu, osoba zgłaszająca zadzwoniła, iż mężczyźni odjechali z miejsca voklswagenem passatem. Ze zgłoszenia wynikało również kto kierował samochodem. Po chwili, policjanci natrafili na stojący w Bytyniu powyższy samochód. Znajdowały się w nim trzy osoby. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz. Wszyscy przyznali, że to właśnie on przed chwilą przyjechał na miejsce samochodem. Przeprowadzane badanie stanu trzeźwości wykazało, iż mężczyzna miał 0.82 promila alkoholu w organizmie. Pasażerowie również byli nietrzeźwi. Dodatkowo po sprawdzeniu podejrzewanego o kierowanie samochodem w policyjnym systemie okazało się, iż ma aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Postępowania w powyższych sprawach o przestępstwo  są w toku. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości prawo przewiduje do 2 lat więzienia, natomiast za kierowanie pomimo sądowego zakazu do 5 lat.

via Policja Szamotuły mł. asp. Sandra Chuda