Wypadek w Starym Mieście – nietrzeźwa za kierownicą

Dzisiaj po godzinie 6:00 Ochotnicza Straż Pożarna we Wronkach została zadysponowana do wypadku, który miał miejsce w Starym Mieście.

Na miejsce oprócz straży pożarnej przyjechała wroniecka policja, drogówka oraz ZRM.


Z ustaleń mundurowych wynikało, iż 53-letnia mieszkanka gminy Wronki, jadąc samochodem marki Opel Corsa, zjechała na pobocze, a następnie do rowu, uderzając w przydrożne drzewa. Z miejsca zdarzenia kobieta została zabrana przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po sprawdzeniu jej stanu trzeźwości, okazało się, iż do zdarzenia mógł po części przyczynić się alkohol… kobieta miała 1,16 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na obrażenia, których doznała 53-latka, na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny, szkic oraz dokumentację fotograficzną.

informuje mł. asp. Sandra Chuda

W sprawie prowadzone będzie postępowanie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara więzienia. Za spowodowanie w tym stanie zdarzenia drogowego – grzywna.

Apelujemy o rozważne zachowanie! Teraz, gdy wszystkie służby są zaangażowane do walki z pandemią, tym bardziej powinniśmy zachować szczególną ostrożność na drogach.

Fot. strazwronki.pl