DPS Chojno i Nowa Wieś wolne od koronawirusa

Dziś po południu Starostwo Powiatowe w Szamotułach wydało komunikat w sprawie sytuacji w Domach Pomocy Społecznej prowadzonych przez Powiat Szamotulski.

Beata Hanyżak poinformowała, że w Domach Pomocy Społecznej prowadzonych przez Starostwo Szamotulskie nie stwierdzono do tej pory zakażeń koronawirusem, zarówno wśród mieszkańców, jak i personelu.

Starosta jest w stałym kontakcie z dyrekcją obu placówek i na bieżąco zabezpiecza wszelkie potrzeby związane z zapobieganiem wystąpienia zachorowań. Wdrożono odpowiednie procedury, mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia osób przebywających w placówkach. Na bieżąco monitorowany jest stan zdrowia podopiecznych, a także personelu przed podjęciem pracy.

Mieszkańcom powracającym do DPS-ów po leczeniu szpitalnym wykonywane będą testy w kierunku infekcji koronawirusem SARS-Cov-2. Również dla tego typu domowników przygotowano oddzielne pomieszczenia, gdzie będą przebywać podczas ewentualnej kwarantanny.

Oprócz środków ochrony osobistej dla personelu obu Domów, wykonującego swoją pełną poświęcenia, troski i odpowiedzialności pracę, Starostwo przygotowało również wsparcie psychologa.

Z informacji, jakie posiadamy wynika, że personel przy pełnej współpracy ze swoimi podopiecznymi i ich rodzinami, stanął na wysokości zadania i robi wszystko, aby nie powielać błędów z DPS-ów w innych częściach kraju, gdzie zakażenia koronawirusem doprowadziły do dramatycznych sytuacji.

DPS Chojno i DPS Nowa Wieś nie czekają na rozwój sytuacji. Działają na rzecz zdrowia swoich domowników i pracowników. Mamy nadzieję, że uda im się przetrwać ten trudny czas bez potrzeby wprowadzania kwarantanny na terenie całych placówek.

2020-04-08