Animaniacy zbierają na projekt edukacyjny

W mediach społecznościowych codziennie widać tysiące zdjęć porzuconych i chorych zwierząt. Aby mniej było cierpienia zwierząt, powinniśmy zacząć od edukacji najmłodszych.

Z projektem edukacyjnym startuje Fundacja Animaniacy, ponieważ nie udało się pozyskać dofinansowania, postanowili założyć internetową zbiórkę pieniędzy na ten cel.

W projekcie chcieliby skupić się na uczeniu dzieci i młodzieży odpowiedzialnego i bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami. Edukacji w zakresie praw zwierząt i sposobów reagowania w sytuacjach znalezienia udomowionego lub dzikiego zwierzęcia. Oprócz tego dzieci i młodzież miałyby okazję do kontaktu z psami pracującymi w ratownictwie i dogoterapii. Uważają, że bardzo istotnym jest mówienie dzieciom, w jaki sposób odczytywać sygnały wysyłane przez zwierzęta, jak zachowywać się w stosunku do obcych zwierzaków, w jaki sposób dbać o zwierzęta domowe.

W ramach projektu odwiedzą placówki edukacyjne na terenie gminy Wronki. Zebrane fundusze przeznaczą na materiały edukacyjne, nagrody w konkursach fotograficznych i wiedzy o zwierzętach, a także nagranie filmów edukacyjnych.

Chcą działać i wierzą, że dzięki Wam będzie to możliwe. Jeżeli chcecie, aby dzieci i młodzież z terenu naszej gminy była edukowana w zakresie ochrony zwierząt i wiedziała, jak mądrze pomagać, to zachęcamy do wsparcia inicjatywy Animaniaków.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2020-02-04