Czas cudów dla Fundacji Animaniacy

Fundacja Animaniacy dziękuje za ogromne dobro, które otrzymała w ostatnim czasie. Wielu wspaniałych ludzi uczyniło czas przedświąteczny czasem cudów.

Fundacja Animaniacy, która została powołana, aby pomagać bezdomnym, skrzywdzonym przez ludzi zwierzętom oraz działać na rzecz wspierania wszelkich ruchów, w zakresie upowszechniania idei pomocy dla zwierząt. Ratują i leczą zwierzęta, wspierają schroniska i organizacje, edukują i kształtują właściwe postawy u dzieci i dorosłych. Pracują z osobami niepełnosprawnymi.

Fundacja przeprowadziła pierwszy świąteczny bazarek na rzecz zwierząt, z którego, dzięki darczyńcom i licytującym, na konto Fundacji trafiło ponad 1500 zł. W mikołajki przedstawiciele Fundacji wraz z psami spotkali się z dziećmi i młodzieżą Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach. Spotkanie umocniło i zbudowało obie strony, narodziła się też wyjątkowa przyjaźń, która z pewnością potrwa bardzo długo. Społeczność szkoły ofiarowała karmę dla bezdomnych zwierząt.


Firma KONIG postanowiła zrobić Fundacji niespodziankę i tuż przed świętami trafił do nich odkurzacz przemysłowy. Każdy, kto ma zwierzęta w domu doskonale wie, że utrzymanie czystości to niełatwe zadanie. Tym bardziej wzruszenie w członkach Fundacji wywołał prezent od Zespołu Szkół nr 2 we Wronkach – mop parowy. Dzięki tym darom można było zrobić świąteczne porządki z prawdziwego zdarzenia – hotelik i boksy dla zwierząt lśnią czystością.

Fundacja, a szczególnie zwierzaki mieszkające w Hoteliku na Leśnej uwielbiają odwiedziny. Tym razem przyjechali do nas reprezentanci Szkoły Podstawowej z Ostroroga, którzy oprócz smakołyków i karmy dla zwierząt przywieźli swoje otwarte serca. Była okazja do spacerów z podopiecznymi Fundacji i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Świąteczne prezenty osobiście przywiozła młodzież Zespołu Szkół nr 2 we Wronkach wraz z dyrekcją szkoły – oprócz wspomnianego mopa parowego, na rzecz Fundacji trafiły kocyki polarowe oraz karma od klasy IBB – która postanowiła zamiast obdarowywać siebie prezentami, przekazać niespodziankę zwierzakom.

Fundacja Animaniacy serdecznie dziękuje za okazane wsparcie, otwarte serca i Waszą obecność. Niech święta i nowy rok budują w Was poczucie, że dobro powraca.