Mieszkańcom Sierakowa przeszkadza syrena strażacka

Mieszkańcy pobliskiego Sierakowa zwrócili się do burmistrza z prośbą o interwencję. Temat został poruszony we wczorajszym wydaniu Faktów TVN.

O mieszkańcach, którym przeszkadza dźwięk syreny, alarmującej strażaków, słyszy się coraz częściej. Nie jest to problem, który pojawił się tylko w pobliskim Sierakowie. W innych miastach również pisano petycje w sprawie uciszenia syren alarmowych, szczególnie w nocy.

Mieszkańcy twierdzą, że z pewnością są inne, skuteczne metody powiadamiania strażaków. Oczywiście dziś zazwyczaj jednostki korzystają z powiadomień telefonicznych, jednak zdarzają się różne awarie czy brak zasięgu i wtedy okazuje się, że syrena alarmowa jest najskuteczniejsza. Trzeba pamiętać, że przy pożarze, wypadku czy innym zagrożeniu kluczową rolę odgrywa czas, dlatego strażacy muszą być powiadamiani szybko i efektywnie.

Ten temat został poruszony we wczorajszym wydaniu Faktów TVN. Zachęcamy do obejrzenia.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2019-07-05