Moje życzenia urodzinowe dla Jarosława Kaczyńskiego

Nie mogę mu życzyć sukcesów politycznych. Bo wtedy – w moim najgłębszym przekonaniu – w przeważającej liczbie spraw, po prostu nie życzyłbym dobrze Polsce. Dlatego Panie Prezesie, z okazji urodzin życzę Panu zdrowia, a przede wszystkim zbawienia wiecznego, która jest przecież celem każdego człowieka.

Jestem senatorem opozycyjnym. Uważam, że PiS należy odsunąć od władzy. Że marnuje bądź niszczy wiele polskich sukcesów ostatniego XXX-lecia. Najbardziej boję się, że jeśli PiS wygra drugą kadencję, to zniszczy jeden z największych polskich sukcesów, jakim jest samorząd terytorialny. Ma też pewne osiągnięcia, czego dowiodła choćby ostatnia wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.

Nie ma co ukrywać, że twórcą tych wszystkich zagrożeń i dużo mniejszej ilości sukcesów, jest Jarosław Kaczyński, który dziś kończy 70 lat. Nie mogę więc złożyć Jarosławowi Kaczyńskiemu takich życzeń, które byłyby dla niego pewnie najmilsze. Nie mogę mu życzyć sukcesów politycznych. Bo wtedy – w moim najgłębszym przekonaniu – w przeważającej liczbie spraw, po prostu nie życzyłbym dobrze Polsce. Dlatego Panie Prezesie, z okazji urodzin życzę Panu zdrowia, a przede wszystkim zbawienia wiecznego, która jest przecież celem każdego człowieka.

Dziś jest także inne rocznica. Dla mnie niezwykle ważne, chociaż smutna. Rok temu, z żalem, opuściłem Platformę Obywatelską. Mimo tego do dziś, z bardzo wieloma jej członkami pozostaniemy w przyjaźni. I mam nadzieję że tak zostanie.

Wszystkiego najlepszego z okazji dzisiejszych urodzin życzę też mojemu sąsiadowi z senatorskiej ławy Piotrowi Florkowi oraz Janowi Marii Rokicie.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki