Dzień Dziecka na Borku

W drugi weekend czerwca PZD Rodzinny Ogród Działkowy „Borek” zorganizowało Dzień Dziecka.

Na Placu Rekreacyjnym w dniu 8.06.2019 roku o godzinie 15.00 odbył się Dzień Dziecka. Zebranych milusińskich i ich opiekunów powitał Wiceprezes kolega Andrzej Kubiak, dopiero później dołączył Prezes Zbigniew Ferfet, po szkoleniu w Zarządzie Okręgowym PZD w Pile.

Milusińskim zapewniono konkursy zręcznościowe takie, jak: rzut lotkami do tarczy, piłeczkami do puszek, oponami do celu, biegi we workach oraz slalom z piłką umieszczoną na taczce. Z zabaw należy wyróżnić: malowanie na foli, rysowanie działki rodziców lub dziadków oraz zabawy przygotowane przez Nadleśnictwo Wronki. Do dyspozycji dzieciaków były huśtawki, przeciwwaga (ważka), rowerek, hulajnoga oraz mini taczki. Jako atrakcję należy uznać malowanie buzi dzieciakom przez Magdalenę Ogrodowczyk-Kuczę, która również użyczyła nagłośnienia.

Najlepsi w konkursach zostali wyróżnieni nagrodami, niezależnie każdy dzieciak otrzymał torbę z upominkiem, ufundowany z kasy związkowej oraz sponsorów:

1. UMiG Wronki, pod patronatem burmistrza. 2. Przedsiębiorstwo Komunalne, wspierające ciekawe wydarzenia, organizacje i inicjatywy społeczne. 3. Starostwo Powiatowe Szamotuły ul. Wojska Polskiego. 4. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” we Wronkach. 5. Nadleśnictwo Wronki Lasy Państwowe.

Sponsorzy i wybitnie udzielający się członkowie otrzymali podziękowania w formie dyplomu. Serwowano kawę ze słodyczami oraz Hod-Dogi nie tylko dla dzieci ale również dla ich opiekunów. Festyn przygotowali członkowie Zarządu oraz zaangażowani członkowie: Wojciech Lewicki, Tadeusz Szymański, Bogusław Lancman, profesjonalnie prowadził i zachęcał do zabawy kolega Jacek Kwieciński. Po uśmiechniętych buziach było widać, że dzieciaki bawiły się dobrze, tym bardziej, że pogoda dopisała. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym małym i dużym za stworzenie miłej atmosfery i zapraszamy już za rok.

Tekst i zdjęcia: PZD Rodzinny Ogród Działkowy „Borek” Wronki

62475897_2682184728495709_2708273713907761152_n

Zdjęcie 1 z 26