VII Puchar Rzemiosła

Tradycyjnie już czwarty turniej z kręglarskiego cyklu Grand Prix Polski miał miejsce na kręgielni we Wronkach.

Puchar Rzemiosła to turniej mający na celu upamiętnienie wronieckich rzemieślników, dzięki którym kręglarstwo klasyczne na nowo narodziło się we Wronkach. Zawody co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników, w tym roku nie było inaczej.

Na starcie stanęło 88 uczestników (30 kobiet i 58 mężczyzn), a eliminacje rozpoczęły się już w czwartek. Oczywiście jako gospodarze turnieju klub Dziewiątka – Amica Wronki miał możliwość wystawienia wielu swoich reprezentantów. Od pierwszego dnia eliminacji można było zauważyć, że turniej będzie stał na wysokim poziomie, a walka o finał toczyć się będzie do ostatniego rzutu.

Ostatecznie w finale znaleźli się trzej zawodnicy oraz dwie zawodniczki Dziewiątki. Natomiast rezultat jaki trzeba było wykulać zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn by przejść eliminacje jest najwyższy z dotychczas rozegranych 4 turniejów tego cyklu w tym sezonie. To obrazuje skalę trudności turnieju ale też świetne przygotowanie zawodników do gry na dość mocno już wyeksploatowanych torach wronieckiej kręgielni.

Niestety w finale żaden z reprezentantów wronieckiego klubu nie zdołał wywalczyć miejsca na podium. Jednak Bartosz Krug zajmując 5 miejsce wciąż zachował realne szanse na zwycięstwo w całym cyklu Grand Prix. Utrzymał też swoją drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, a do lidera traci obecnie 30 punktów. Do końca pozostał jeden turniej – Puchar Alfy – Vector w Tarnowie Podgórnym.


2019-05-29