Świętuj razem ze strażakami

Tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbędą się we Wronkach. Nasze miasto 18 maja ugości strażaków z całego powiatu, będzie również sporo atrakcji dla mieszkańców.

Mieszkańcy i goście będą mieli okazję uczestniczyć w największym strażackim święcie w powiecie, a także spędzić wspólnie czas na rodzinnym festynie.

Obchody rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. św. Katarzyny we Wronkach, następnie strażacy przejdą w uroczystym pochodzie na Plac Targowy (w pobliżu Chaty Polskiej). Tam odbędzie się akademia z okazji Dnia Strażaka.

Po części oficjalnej wszyscy będą bawić się na rodzinnym festynie strażackim. Wśród atrakcji przewidziano konkursy i konkurencje ratowniczo-gaśnicze, a także przejazd bryczką. Chętni będą mogli spróbować, jak dawniej gasiło się pożary dzięki sikawce konnej OSP Jasionna.

Odbędą się również występy artystyczne: po akademii koncert Wronieckiej Orkiestry Dętej, o godz. 16:00 koncert bluesowy Daniela De Vity, a o 17:00 występ kabaretu „Czołówka Piekła”.

Oczywiście będzie można obejrzeć sprzęt strażacki, skorzystać z małej gastronomii, a najmłodsi pobawią się na zamkach dmuchanych.

Razem z gminnymi jednostkami OSP zapraszamy do wspólnego świętowania 18 maja 2019 na Placu Targowym.

Daniel De Vita – to gitarzysta i piosenkarz urodzony w Buenos Aires, który od lat gra na scenie argentyńskiego bluesa. Brał udział w głównych festiwalach latynoamerykańskich Blues, takich jak Buenos Aires Winter Festival, Buenos Aires Blues Festival, llha Blues Festival (Sao Paulo, Brazylia), a także Mississippi Delta Blues Festival(Rio Grande do Sul, Brazylia), ten ostatni jest najważniejszym festiwalem Blues w Ameryce Południowej. Daniel de Vita jest także członkiem zespołu „South American Kings of the Blues”. W 2015 roku nagrał swoją pierwszą solową pracę. Album nazywa się „Southside Blues” i jest hołdem dla wielkich mistrzów, takich jak Muddy Waters, Little Walter, Memphis Slim, John Brim i wielu innych Bluesmenów. Album został wydany w Ameryce Łacińskiej i niezależnie w Europie przez wytwórnię Catty Town Records. jest fanem Bluesa i inżynierem nagrań, który używał tych samych metod, co firma Chess Record Company w latach 50., aby odtworzyć prawdziwy dźwięk. Ponadto „Southside Blues” otrzymał świetne recenzje z takich publikacji, jak Blues Junction.com, Blues Blast Magazine, The Alternate Roots i wiele innych, chwaląc Daniela De Vitę za debiutancki album.

Czołówka Piekła – debiut sceniczny Kabaretu Czołówka Piekła miał miejsce w 2006 roku w Poznaniu. W obecnym składzie działa od 2009 roku. Zespół tworzą cztery osoby, w tym trzech artystów kabaretowych plus osoba obsługująca koncerty od strony technicznej. W występach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. Artyści prezentują humor ciekawy, inteligentny z domieszką absurdu. „Czołówka” jest laureatem wielu prestiżowych konkursów kabaretowych. W 2016 roku zdobyli I miejsce na Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie. Na swoim koncie mają występy w TVP 1, TVP 2, TVP ROZRYWKA, TV NOWA czy POLSACIE. Ich najpopularniejsze skecze to między innymi „Ustawka”, „Dietetyk” oraz parodia piosenki Kamila Bednarka pt. „Grille”, którą obejrzało ponad milion internautów na YOUTUBIE. Kabaret jest współgospodarzem cyklu wieczorów kabaretowych ROJBER w Klubie Pretekst oraz PeStKi – Poznańskich Spotkań Kabaretowych w Domu Kultury „Pod Lipami” w Poznaniu. Współtworzy zespół IMPROBRAĆ – grupę poznańskich komików przedstawiających IMPROWIZACJE KABARETOWE. Jest częstym gościem znanych poznańskich scen takich jak: Eskulap, Blue Note, Pod Pretekstem, ODK Pod Lipami czy Sceny na Piętrze.