Przyjęcie komunijne – w domu czy w restauracji?

Coraz częściej na miejsce przyjęć komunijnych wybierane są restauracje. Składa się na to wiele czynników, jednym z najważniejszych jest to, że rodzice dziecka komunijnego mogą skupić się na uroczystości, zamiast zajmować się organizacją przyjęcia.

Tym, którzy jeszcze się zastanawiają nad wyborem odpowiedniego miejsca na spotkanie rodzinne w dniu I Komunii, chcielibyśmy pomóc w podjęciu decyzji.

Odpowiednie miejsce

Uroczysty wystrój, piękna zastawa, specjalne miejsce dla naszego dziecka to rzeczy, na których zależy nam w trakcie przygotowywania uroczystości. Jednak często w naszych domach nie dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, talerzy czy sztućców, by ugościć ważne dla nas osoby. Nie każdy też musi czuć się dobrze w dekorowaniu stołu czy przygotowaniu atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy. W tym przypadku zdecydowanie przyjęcie w restauracji będzie dobrym wyborem. Obsługa lokalu zadba o wyjątkowy wystrój i animacje dla dzieci.

Wybór menu

-Bardzo  często klienci zostawiają nam wolną rękę w ułożeniu całego menu. Po krótkiej rozmowie wiemy, jakich potraw nie proponować, a jakie dania spotkają się z aprobatą. Lubimy łączyć tradycję z nową kuchnią. Dzięki temu każdy z gości naszych klientów znajdzie coś dla siebie – tłumaczy Gerard Kowalski, dyrektor Hotelu Olympic. Jeżeli obawiamy się, że goście mają różne gusta, to warto przedyskutować sprawę z osobą odpowiedzialną na kuchnię w restauracji, z pewnością wspólnie wybierzecie to, co będzie smakować uczestnikom uroczystości. Wybranie restauracji pozwala również rodzicom na skupienie się tego dnia na ich dziecku, zamiast na zakupach, czy długotrwałym przygotowywaniu potraw.

Koszty

Wciąż większość osób jest przekonana, że organizacja przyjęcia w restauracji to zdecydowanie za duży wydatek. Gdy przyjrzymy się temu bliżej, biorąc pod uwagę wszystkie koszty i poświęcony czas na przygotowanie uroczystości w domu, okaże się, że różnice są naprawdę niewielkie. Standardowa cena w Hotelu Olympic to 145 zł od osoby, natomiast dla rodzin, które zdecydują się na zorganizowanie tam przyjęcia w tym roku przygotowano 10% rabatu.

Czy nie jest za późno?

Wiemy doskonale, że miejsca w lokalach na przyjęcia komunijne rezerwowane są nawet kilka lat wcześniej. Jednak mamy dobrą wiadomość, w Hotelu Olympic nadal są wolne terminy i warto zapoznać się z ich ofertą.

Pamiętajmy, że tego dnia najważniejsze powinno być nasze dziecko, które przeżywa bardzo ważny moment w swoim życiu. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na organizację przyjęcia z tej okazji, warto je przygotować w restauracji, abyśmy sami mogli skupić się na towarzyszeniu naszemu dziecku.