Strażacy z Amiki podsumowali rok

W środę 6 lutego w Hotelu Olympic odbyło się coroczne walne zebranie druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Amica. Tego typu spotkanie – tak jak w innych jednostkach jest okazją do podsumowań, podziękowań oraz przedstawienia planów na przyszłość.

Strażacy z Amiki w zeszłym roku 51 razy wyjeżdżali do różnych zdarzeń, w tym 3 razy poza gminę Wronki. Działalność druhów to nie tylko pomaganie podczas akcji, ale również uczestniczenie w spotkaniach z dziećmi i uczenie ich zasad udzielania pierwszej pomocy czy przybliżanie im strażackiego fachu. Druhowie z Amiki wspierają także fundację Amicis, pomagając im w przedsięwzięciach, o czym wspomniał obecny na zebraniu prezes Amica S.A. Jacek Rutkowski.

To jest coś szczególnego pracować dla kogoś innego, to jest coś szczególnego dawać z siebie więcej niż mamy zapisane w umowie o pracę. W naszej firmie jest wielu ludzi, którzy pracują dla innych, inicjują przedsięwzięcia, między innymi sportowe. Ważne jest to , aby robić coś dla drugiego, ale są takie grupy w naszej firmie, które nie tylko robią coś dla naszych pracowników, ale także dla całej gminy. Taką grupą jest ta, w której dzisiaj jestem, druhny i druhowie, wy dajecie z siebie najwięcej. Drugą grupą są ludzie, którzy wiele robią dla Fundacji Amicis, wy także z tą grupą się przenikacie.

Każdy z was kieruje się innymi motywacjami, aby być w straży, jedni wynieśli to z rodziny, drudzy po prostu tego chcą, ale większość z was nie kalkuluje, czy im się to przyda, czy przez to awansują, czy będą więcej zarabiać. Po prostu chcecie to robić – i to jest bezcenne.

– mówił podczas zebrania Jacek Rutkowski

Walne zebranie to również okazja do wręczenia odznaczeń dla druhów. Złoty medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał Marcin Górowski. Odznaczony również został wraz z Robertem Kubiakiem za wysługę 20 lat w mundurze strażackim. Ich kompan Romuald Ziółek otrzymał odznaczenie za wysługę 30 lat, a druhna Monika Sikora-Gałązka za 10. Odznaką Strażak Wzorowy uhonorowany został Łukasz Roj. Wręczenia medali i odznaczeń dokonali: mł.bryg. Ireneusz Pers – komendant Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, dh Andrzej Liszkowski – prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we Wronkach oraz dh Marta Napierała Werner – prezes OSP Amica

Jednostka poza licznym kursami i szkoleniami, może pochwalić się nowym sprzętem, który trafił na wyposażenie. Nowoczesny defibrylator, sprzęt do wyważania drzwi czy nowe ubrania specjalne pomogą druhom nieść pomoc i dbać o bezpieczeństwo – nie tylko w Amice.