Opieka nad zwierzętami w naszej gminie

Zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę, że gminy w ramach wykonywania zadań własnych dbają o ochronę zwierząt na swoim terenie. Jak wygląda to we Wronkach?

Coraz częściej w zadaniu dbania o ochronę zwierząt Gmina jest wspierana nie tylko przez odpowiednie organizacje, ale także lokalne media. zapytaliśmy Urząd o szczegóły opieki nad zwierzętami we Wronkach. W sierpniu 2018 roku burmistrz spotkał się z przedstawicielami wronieckiego TOZ-u.

Celem spotkania burmistrza z przedstawicielami wronieckiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami było rozszerzenie dotychczasowej współpracy i wypracowanie wspólnych planów związanych z opieką nad zwierzętami na terenie naszej gminy.

– informuje Tobiasz Chożalski – inspektor ds. komunikacji społecznej

Oprócz spotkań Gmina prowadzi szereg działań na rzecz zwierząt. Podsumowanie znajdziecie na poniższej infografice.

Jeśli widzicie bezpańskie zwierzę lub jakiemuś zwierzakowi dzieje się krzywda, zachęcamy do kontaktu ze Strażą Miejską.

Czy uważacie, że Gmina powinna rozszerzyć swoją działalność na rzecz zwierząt? Czekamy na Wasze głosy w tej sprawie.

Zapraszamy również do grupy mój Wybieg, na której wspólnie przygotowujemy projekt budowy wybiegu dla zwierzaków.