„e-Mocni”- bezpłatne szkolenia korzystania z dobrodziejstw internetu

Na terenie gminy Wronek, od stycznia do czerwca br. realizowany będzie projekt „e-Mocni cyfrowe umiejętności realne korzyści”, który ma pomóc w poznawaniu zasobów internetu.

Od niedawna internet stał się głównym komunikatorem i narzędziem pracy wielu młodych, wszelkiego rodzaju zakupy bez wychodzenia z domu, opłaty i inne sprawy, które niegdyś były możliwe do załatwienia tylko przez bezpośrednie pójście np. do banku. Teraz wszystko to jest możliwe za jednym kliknięciem myszki czy ekranu telefonu.

Osoby, które teraz zaczynają swoje relacje z internetem, uczą się powoli, tracąc chęci przy nieudanych przelewach czy niewysłanych wiadomościach, dlatego z pomocą przychodzi projekt „e-Mocni cyfrowe umiejętności realne korzyści”, realizowany przez Fundację Aktywizacja w Partnerstwie, Fundację Rozwoju i Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polski Związek Głuchych oddział Łódzki i Fundację Instytutu Rozwoju Regionalnego, którego zadaniem jest ułatwienie osobom początkującym korzystanie z internetu. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Właśnie rozpoczęły się szkolenia, gdzie pierwsze grupy mogły zapoznać się z podstawami.
Jeszcze nic straconego, ponieważ już 28 stycznia rozpocznie się rekrutacja kolejnych ochotników na szkolenia stacjonarne. Projekt przewidział także grono osób będących indywidualistami, dla których organizowane są szkolenia online.

Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym bezpłatnym szkoleniu.

Na szkolenie można zapisać się na stronie e-mocni TUTAJ.

Realizację szkoleń koordynuje Anna Sarbak, która na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi.