Kolejny turniej siatkówki za nami [FOTO, FILM]

W sobotnie przedpołudnie 1 grudnia hala sportowa na Polnej wypełniła się małymi dziewczynkami, które dopingowane przez swoich rodziców, rozgrywały zawody w siatkarskich singlach.

W turnieju uczestniczyły 22 dziewczynki urodzone w 2008 roku i młodsze, reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową w Nowej Wsi oraz klasy sportowe ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zawodniczki grały w 4 grupach systemem „każda z każdą”, następnie w zależności od zajętego miejsca w grupie awansowały do grupy złotej, srebrnej lub brązowej. Wszystkie mecze wywoływały wiele emocji, od radości z odniesionego zwycięstwa po łzy z powodu przegranej. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla zawodniczek i dla dzielnie kibicujących im rodziców oraz rodzeństwa. Wszystkie zawodniczki otrzymały medale, najlepsze siatkarki złote, druga grupa srebrne, a brązowe medale trzecia grupa.

Ogólnie w całym turnieju I miejsce zajęła Gabrysia Irzykowicz SP nr 3, II miejsce Oliwia Starosta SP Nowa Wieś, III miejsce Martyna Kurowska SP 3, wymienione siatkarki oprócz medali otrzymały dodatkowo statuetki.

W klasyfikacji zespołowej były puchary dla szkół, trzecie miejsce wywalczyła „Jedynka”, drugie szkoła z Nowej Wsi, a pierwsze miejsce „Trójka”.

Wszystkim młodym adeptkom siatkówki gratulujemy zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorem zawodów była SP nr 3 we Wronkach przy współudziale MUKS Herbertus .

Klub sportowy „Herbertus” organizuje dodatkowe zajęcia z siatkówki dla dziewczynek i chłopców z klas czwartych i piątych. Treningi odbywają się w każdy wtorek w hali na Polnej w godzinach 17.00 – 18.30. Wszystkie dzieci z różnych szkół, które chcą rozwijać swoje umiejętności siatkarskie zapraszamy do trenowania na Polnej.