Możemy pomóc licealistom spełnić marzenia!

Licealiści z Zespołu Szkół im. ks. Piotra Skargi otrzymali szansę wyjazdu do USA. Młodzież, która uczęszcza do szamotulskiego liceum to także mieszkańcy Wronek, dlatego chcemy Was dziś zachęcić do wsparcia ich w spełnianiu marzeń.

Szkoła może pochwalić się certyfikatem European Language Label – europejskim znakiem innowacyjności w nauczaniu i uczeniu się języków obcych. W marcu szamotulski ogólniak odwiedzili uczniowie z USA, w październiku młodzież liceum Skargi uda się do Stanów Zjednoczonych z rewizytą. Wymiana odbywa się w ramach polsko-amerykańskiego projektu ‘Living together; Multiculturalism in the Polish – Lithuanian Commonwealth’. Polscy uczniowie, w tym wronczanie, przygotowują się do wyjazdu, a co najważniejsze gromadzą środki na bilety lotnicze. W tym celu organizują kiermasze, zbiórki czy sprzedaż wypieków, tak jak miało to miejsce w czasie Dni Ostroroga.

Dlatego zachęcamy przedsiębiorców i osoby prywatne do wsparcia uczniów szamotulskiego LO w spełnianiu marzeń. Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc młodym w zebraniu środków na podróż, to może skontaktować się mailowo lub telefonicznie z szamotulską szkołą.