Folklor mamy we krwi – Integracje 2018

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE doczekał się już osiemnastej edycji. Po raz kolejny publiczność będzie mogła podziwiać tancerzy z całego świata. W tym roku koncert finałowy odbędzie się w Swarzędzu. Festiwal trwać będzie dziewięć dni od 11 do 19 sierpnia 2018 roku. Do Wronek tancerze zawitają 15 sierpnia.

W festiwalu weźmie udział sześć grup: ze Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, Panamy, Kanady i Polski. Przegląd rozpoczął się w sobotę, 11 sierpnia koncertem w Nowym Tomyślu. Koncert inauguracyjny w Poznaniu w Parku Wilsona oraz kolorowy korowód ulicą Półwiejską odbędą się w poniedziałek, 13 sierpnia. Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą Leszno, Wronki, Damasławek, Wrześnię oraz Luboń. Całość zakończy się koncertem finałowym w Swarzędzu na rynku 19 sierpnia o 21:00. Poza tym czekają nas wieczory narodowe oraz turniej sportów tradycyjnych – jednym słowem, moc ludowych atrakcji.Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż zainspirowani akcją Mam folklor we krwi!, tancerze propagują oddawanie krwi.  Od 7 sierpnia towarzyszy im krwiobus, w którym każdy może oddać krew.

We Wronkach 15 sierpnia odbędą się warsztaty taneczne dla dzieci oraz koncert zespołów z Kanady, Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, Panamy i Polski. Początek imprezy o godzinie 18:00 w Olszynkach.

źródło: materiały prasowe festiwalu