Prosimy o ułaskawienie druha Edwarta

Cztery lata temu w miejscowości Kępa Okrzewska, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy marki Scania.

W niedzielę 30 listopada w miejscowości Brześce, doszło do wypadku z udziałem ciężkiego ratowniczo- gaśniczego samochodu marki scania i samochodu osobowego marki Cinquecento. Jadąc na akcję gaśniczą do miejscowości Kępa- Okrzewska , kierujący samochodem gaśniczym druh Edward Pruśniewski, przekroczył prędkość, po to aby szybciej można było udzielić pomocy poszkodowanym w pożarze, do którego zostali zadysponowani druhowie z OSP Bielawa, wtedy kobieta, jadąca w samochodzie osobowym, wykonała manewr skrętu w lewo prosto pod koła samochodu gaśniczego, mimo akcji ratunkowej, kobiety nie udało się uratować. Edward Pruśniewski, który wówczas miał już ponad 35 lat doświadczenia w prowadzeniu samochodu uprzywilejowanego, Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał go na karę 2 lat pozbawienia wolności i karę finansową w wysości 40 tysięcy złotych na rzecz zadośćuczynienia rodzinie zmarłej.

W związku z wyżej wymienioną sytuacją Druh Adam Nowak z Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej złożył petycję w sprawie ułaskawienia druha Edwarda Pruśniewskiego

W opinii biegłego kierowca, nie zachował odpowiedniej ostrożności, jak dobrze wiadomo w drodze do akcji liczy się każda sekunda.
Należy dodać, iż prokurator wnioskował o wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. W tej sytuacji zasłużony strażak zamiast odpoczywać na emeryturze, spędzi dwa lata w więziennej celi.
Prosimy o połączenie sił w walce o Jego ułaskawienie!
Mówi Druh Adam Nowak
Petycja wraz z wszelkimi informacjami znajduje się tutaj.