Uhonorowani nagrodą marszałka

Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne „Historica” zostało wyróżnione przez Urząd Marszałkowski za działania krzepiące kulturę.

23 listopada 2017 r. podczas uroczystej gali w Poznaniu wręczono nagrody laureatom XVIII edycji Konkursu pod nazwą „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Jednym z wyróżnionych projektów został „56 pułk piechoty nad Bzurą”, zrealizowany przez Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne „Historica”.
W tym roku rekonstrukcja starć nad Bzurą odbywała się przy wronieckiej kładce. Historica corocznie organizuje imprezę w ramach święta 56 pułku piechoty. Nagrodę pieniężną Zarządu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 7 tysięcy złotych odebrał prezes Historiki – Dariusz Roszak.

Konkurs przeznaczony jest dla gmin i powiatów oraz podległych im instytucji, a także organizacji, podmiotów gospodarczych i organizacji pożytku publicznego zarejestrowanych na terenie województwa wielkopolskiego. Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 18 lat, ciesząc się dużym zainteresowaniem, przyczynia się do aktywizacji i integracji lokalnych społeczności.

Stowarzyszeniu i wszystkim uczestniczącym w nagrodzonym projekcie przekazujemy serdeczne gratulacje!

fot. WSH Historica