Prognoza pogody na weekend

Trwający długi weekend przyniósł nam pierwszego dnia intensywne opady deszczu oraz burze. Od soboty niestety już znacznie chłodniej.

Dzisiejszy dzień ze sporą ilością chmur, ale już bez opadów, zwiększony gradient baryczny (różnica ciśnień) w tym dniu przyczyni się do wzrostu prędkości wiatru, który w porywach będzie osiągał do 43 km/h (12 m/s)

Niedziela od rana z zachmurzeniem umiarkowanym, od drugiej części dnia zawitają już nad nasz region spore rozpogodzenia.

Całkowicie słoneczny, choć nadal z temperaturą nieco powyżej 20°C, zapowiada się poniedziałek, dalsze dni przyszłego tygodnia (wtorek i środa) będą już dość gorące (>25°C) i, co cieszy, słoneczne i pogodne. Na horyzoncie synoptycznym nadal brak istotnych informacji, by tego lata w naszym regionie wystąpiły jeszcze upały tak jak np. na południu naszego kraju.
Sobota – dzień
Rano oraz w ciągu całego dnia pochmurno, zachmurzenie duże do całkowitego. Wietrznie.
Maksymalna temperatura 20°C. Wiatr umiarkowany, w porywach silny. Południowo-zachodni z prędkością od 22 do 43 km/h (12 m/s) w porywie.

Sobota – noc
Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem przeważające.
Minimalna temperatura 14°C. Wiatr słaby, w porywach umiarkowany. Południowo-zachodni z prędkością od 9 do 30 km/h w porywie.

Niedziela – dzień
Rano zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami, w drugiej części dnia znaczne rozpogodzenia.
Maksymalna temperatura 21°C. Wiatr łagodny, w porywach dość silny. Zachodni z prędkością od 19 do 35 km/h w porywie.

Niedziela – noc
Przeważnie bezchmurnie.
Minimalna temperatura 11°C. Wiatr słaby , w porywach umiarkowany. Północno-zachodni z prędkością od 6 do 22 km/h w porywie.

Zachęcamy do obserwacji warunków pogodowych za pośrednictwem regionalnych stacji meteorologicznych.
Wronki (PWS), Wronki (PK), Nowa Wieś (PK), Chojno (PWS).

Hubert Sierszulski