Nie zachowała ostrożności i uderzyła w rowerzystę

Służby ratownicze interweniowały przy potrąceniu rowerzysty na drodze wyjazdowej z Wronek w kierunku Piotrowa. W wyniku wypadku do szpitala trafił kierujący jednośladem.

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku, do którego doszło w niedzielę 13 sierpnia we Wronkach na drodze wojewódzkiej 182. Według ustaleń szamotulskiej drogówki, kierująca pojazdem osobowym najechała na tył podróżującego w tym samym kierunku rowerzysty. Do zdarzenia doszło po zmroku.
Zderzenie z samochodem spowodowało, że rowerzysta wypadł z drogi. Poszkodowanemu 69-letniemu mieszkańcowi Wronek została udzielona pomoc. Po dojeździe na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Prawdopodobną przyczyną mogło być niezachowanie środków ostrożności i najechanie na jadącego w tym samym kierunku rowerzysty, niemniej jednak szczegółowe okoliczności zostaną wyjaśnione w ramach postępowania.informuje mł.asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Postępowanie jest w toku. Mieszkance gminy Chrzypsko Wielkie grozi do 3 lat więzienia. Na czas prowadzenia działań ratowniczych ruch na tym odcinku prowadzony był wahadłowo.