Czarni najlepsi w powiecie!

Czarni Wróblewo reprezentowali Gminę Wronki w turnieju powiatowym, którego organizatorem był starosta szamotulski Józef Kwaśniewicz. Dzięki zwycięstwu mają zapewniony udział w zawodach na szczeblu rejonowym w imieniu powiatu.

W ubiegłą niedzielę w Gałowie został rozegrany turniej organizowany przez starostę Józefa Kwaśniewicza. Gminę Wronki reprezentowali Czarni Wróblewo. Do turnieju zgłosiło się 5 zespołów: Czarni Wróblewo, Kłos Gałowo (gm. Szamotuły), Byki Obrowo (gm. Obrzycko), Nałęcz Ostroróg (gm. Ostroróg) i Sokół Pniewy (gm. Pniewy).

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach: w pierwszej grupie znalazły się drużyny z gminy Wronki i gminy Szamotuły, natomiast w drugiej ekipy z Pniew, Ostroroga i Obrzycka.

Pierwszy mecz Czarni wygrali 2:0 z Kłosem Gałowo. Strzelcami bramek byli: Łukasz Kwiatecki i Bartłomiej Graczyk. Zwycięstwo w tym meczu zagwarantowało grę w finale z drużyną z pierwszego miejsca drugiej grupy.

W finale drużyna z gm. Wronki zmierzyła się z Bykami Obrowo. Ten mecz Czarni również wygrali 2:0, a bramki zdobywali Łukasz Kwiatecki oraz Robert Antoszewski.

Zawodnicy zostali udekorowani pucharem i medalami. Puchar odebrał kapitan Kamil Jaksz. Było też wręczenie nagród indywidualnych. Zawodnikiem turnieju został Bartłomiej Graczyk, a najlepszym bramkarzem Adrian Wieczorek.

Tabela końcowa:
1. Gmina Wronki
2. Gmina Obrzycko
3. Gmina Ostroróg
4. Gmina Szamotuły
5. Gmina Pniewy

skład: Adrian Wieczorek, Kamil Jaksz, Jacek Góral, Szymon Okoń, Tomasz Tyrchan, Mateusz Naparty, Łukasz Stromczyński, Fabian Kudliński, Robert Antoszewski, Bartłomiej Graczyk, Mariusz Zastróżny, Łukasz Kwiatecki, Maciej Erenc, Marcin Chorzępa

Opiekun zespołu: Michał Okoń