Prognoza pogody na weekend

Pierwszy weekend astronomicznego lata, które zaczęło się w ubiegłą środę, nie przyniesie nam pogody, z którą zazwyczaj kojarzy się nam ta pora roku.

Ochłodzenie, które dotarło nad nasz region w czwartek, przyniosło nam burze, choć znacznie słabsze niż zapowiadały to wcześniejsze dane, a także lokalnie intensywne opady deszczu. To drugie zjawisko będzie odczuwalne przez większość obecnego weekendu.

Sobota będzie najcieplejszym dniem obecnego weekendu, temperatura maksymalna osiągnie 24°C. W niedzielę przewidywane jest umiarkowane zachmurzenie oraz obecność słońca w przejaśnieniach niestety również z możliwością przelotnych opadów w godzinach południowych. Temperatura maksymalna osiągnie 22°C.

W przyszłym tygodniu tylko wtorek i środa zapowiada się jak na razie dość gorąco, temperatury maksymalne w pozostałe dni raczej nie przekroczą 25°C.

Sobota – dzień
Rano zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami, w ciągu dnia zachmurzanie zmienne, w godzinach południowych przeważające, w drugiej części dnia ponownie umiarkowane.
Maks. temp. 24°C. Wiatr łagodny, w porywach dość silny. Zachodni z prędkością od 17 do 35 km/h w porywie.

Sobota – noc
Zachmurzanie umiarkowane. Min. temp. 14°C. Wiatr słaby, w porywach umiarkowany. Południowo-zachodni z prędkością od 7 do 28 km/h w porywie.
Niedziela – dzień
W trakcie większości dnia zachmurzanie umiarkowane ze sporymi przejaśnieniami, wczesnym popołudniem możliwe słabe, przelotne opady deszczu.
Maks. temp. 22°C. Wiatr łagodny, w porywach dość silny. Zachodni z prędkością od 20 do 41 km/h w porywie. Możliwe op. deszczu 50%. Ilość op. 1mm.

Niedziela – noc
Zachmurzenie małe.
Min. temp. 13°C. Wiatr słaby, w porywach umiarkowany. Południowo-zachodni z prędkością od 9 do 31 km/h w porywie.

Zachęcamy do obserwacji warunków pogodowych za pośrednictwem regionalnych stacji meteorologicznych.
Wronki (PWS), Wronki (PK), Nowa Wieś (PK), Chojno (PWS).