Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego

Uzyskano zgodę na otwarcie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego we Wronkach.

Na Leśnej we Wronkach od września będzie można spełniać marzenia młodych sportowców. W jednym budynku zostanie połączony sport oraz edukacja. Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego będzie się opierać na współpracy z Klubami KKS Lech Poznań i MKS Błękitni Wronki.
Głównym założeniem jest starannie przygotowany program szkoły, która pozwoli osiągnąć miano najlepszej szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce. Jest to inicjatywa na tle działań oświatowych podejmowanych w całym kraju.

Najważniejszym środkiem do osiągnięcia tego celu są ludzie – wykwalifikowana kadra, współpraca pomiędzy specjalistami, a także proces szkoleniowy oparty o najlepsze wzorce, dzięki którym można w pełni zrealizować ideę wyszkolenia dobrego zawodnika i ucznia zarazem. Treningi będą się odbywały na stadionie, w hali sportowej Zespołu Szkół, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Popowie oraz na obiektach „Orlik”. Dzięki programowi i założeniom nowej szkoły uczniowie klas sportowych będą mieli takie same możliwości edukacyjne jak i szanse osiągnięcia sukcesów sportowych i realizacji swoich marzeń. Mówi Jagoda Wachowiak.

Rozpoczęto rekrutację, serdecznie zapraszamy!