Występ Maryni na Mistrzostwach Polski

Począwszy od soboty 8 do niedzieli 9 kwietnia, odbywały się Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich. Popularyzacja tańców polskich w formie towarzyskiej, to jeden z ich celów.

Tradycje trzeba pielęgnować, między innymi dlatego powstały Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich. Ochrona dziedzictwa narodowego, popularyzacja tańców polskich w formie towarzyskiej, kształtowanie poczucia estetyki i rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży tą formą tańca oraz
tworzenie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, wymiana doświadczeń i konsolidowanie środowisk tanecznych – oto podstawowe cele Mistrzostw.
Mistrzostwa odbywają się co roku, tego roku w Wieliszewie, na hali sportowej przy gminnym gimnazjum. Po raz pierwszy, w tak licznym składzie,  wzięła w nich udział „Marynia” –  Wroniecki Zespół Folklorystyczny, który powstał już w 1993 roku.
Wronieccy tancerze dali z siebie wszystko i można im tego pogratulować, niestety nie zajęli miejsca na podium, ale dwie pary zajęły 7 miejsce, pokonując około 30 par z całej Polski. Wszyscy pozostali zakończyli swoje zmagania w ćwierć finałach.

Zmagania na mistrzostwach odbywają się w tzw. kategorii OPEN, tzn. bez podziału na klasy taneczne, co oznacza, że na parkiecie rywalizuje się z najlepszymi parami z kraju.                          mówi Jan Galasiński

Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

Gratulujemy wszystkim parom reprezentującym gminę Wronki oraz ich instruktorom i życzymy dalszych sukcesów.

fot. Marynia